TVN24 | Katowice

Sosnowiec. Kierowca autobusu interweniował, gdy pasażer zaatakował innego. Zablokował drzwi i wezwał policję

TVN24 | Katowice

Autor:
mag//rzw
Źródło:
TVN24 Katowice
Brutalny atak na pasażera autobusu i reakcja kierowcy
Brutalny atak na pasażera autobusu i reakcja kierowcyTVN24/ Facebook/ Arkadiusz Chęciński
wideo 2/4
TVN24/ Facebook/ Arkadiusz ChęcińskiBrutalny atak na kierowcę autobusu i reakcja kierowcy

Kierowca autobusu w Sosnowcu zareagował, gdy młody mężczyzna zaatakował starszego pasażera. Zablokował drzwi autobusu i wezwał policję, dzięki czemu napastnik został zatrzymany. Zdarzenie nagrały kamery monitoringu. Prezydent Sosnowca zapowiada nagrodę dla kierowcy, któremu podziękowała także córka zaatakowanego. Podejrzany o atak usłyszał zarzuty.

"Bohaterski kierowca PKM. Gdyby nie jego interwencja, nie wiadomo, jak skończyłoby się to brutalne zdarzenie" - poinformował na Facebooku Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. Do postu dołączył wideo z monitoringu autobusu M4 Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej, który kursuje na trasie między Sosnowcem a Katowicami. 12 stycznia kamery zarejestrowały tam brutalny atak.

Wymierzył kopniaka innemu pasażerowi

Widziany na filmie przebieg zdarzenia tak opisał Chęciński: "Jeden z pasażerów autobusu nagle został zaatakowany przez młodego mężczyznę. 20-latek ponad 60-letniemu mężczyźnie wymierzył kopniaka".

Reakcji kierowcy autobusu nie widać na wideo. Wedle słów prezydenta, kierowca "zablokował drzwi, zatrzymał napastnika i wezwał policję, która szybko pojawiła się na miejscu".

Agresor został zatrzymany dzięki reakcji kierowcy autobusufacebook/ Arkadiusz Chęciński

OGLĄDAJ TVN24 NA TVN24 GO >>>

List od córki pobitego, prezydent zapowiada nagrodę dla kierowcy

Chęciński dowiedział się o zdarzeniu od córki zaatakowanego pasażera. Napisała: "Gdyby nie kierowca, nie wiem, jak mogłoby się to skończyć. Wielkie podziękowania".

Prezydent miasta zapowiedział, że kierowca "za swoje zachowanie otrzyma nagrodę".

Kopnął pasażera w głowę, zniszczył mu okulary

Podejrzany o napad w autobusie to Paweł S. Śledztwo przeciwko niemu nadzoruje Prokuratura Rejonowa Sosnowiec-Południe. Ciążą na nim dwa zarzuty z Kodeksu karnego: z artykułu 157 paragraf 2 (spowodowanie rozstroju zdrowia powyżej 7 dni) oraz 288 paragraf 1 ( zniszczenie cudzej rzeczy).

- Jak ustalono, 12 stycznia w trakcie przejazdu linii autobusowej M2 w Sosnowcu, sprawca kopnął innego pasażera w głowę. W wyniku uderzenia pasażer doznał obrażeń ciała naruszających czynność narządu ciała na okres poniżej dni siedmiu. Jednocześnie z uwagi na kopnięcie zostały zniszczone okulary pokrzywdzonemu o wartości około 2 tysięcy złotych. Z uwagi na fakt, iż sprawca działał w takich okolicznościach tutejsza prokuratura przyjęła, iż czyn ten stanowi występek o charakterze chuligańskim - mówi Damian Kabała, zastępca prokuratora rejonowego w prokuraturze Sosnowiec-Południe.

Mężczyzna został przesłuchany 13 stycznia. Został objęty dozorem policji, ma także zakaz zbliżania się i kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Autor:mag//rzw

Źródło: TVN24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: facebook/ Arkadiusz Chęciński

Pozostałe wiadomości