Katowice

Smarował chleb masłem z konopi. Z własnej plantacji

Katowice

Masło z konopi
śląska policjaMasło z konopi

Sadził i uprawiał konopie. A gdy urosły, wytwarzał z nich masło. Policjanci znaleźli u 27-latka 15 kostek narkotycznego tłuszczu. - Smarowałem tym pieczywo - miał wyjaśniać.

15 kostek masła to tylko jeden z nielegalnych produktów, jakie policjanci znaleźli u 27-letniego mieszkańca Katowic. W jego mieszkaniu przy ul. Gliwickiej stróże prawa odkryli w pełni zautomatyzowaną plantację narkotyku.

Mężczyzna sadził konopie, hodował w namiocie z oprzyrządowaniem, służącym do tego procederu, zbierał liście i suszył. Gdy do mieszkania wkroczyli policjanci, było tam ponad 800 gotowych porcji marihuany.

Masłem, jak tłumaczył plantator policjantom, smarował sobie pieczywo.

Nie był to jedyny mężczyzna, zatrzymany przez funkcjonariuszy z wydziału antynarkotykowego w ubiegłym tygodniu. Podczas akcji na ulicy Karłowicza, policjanci zlikwidowali kolejny magazyn narkotyków i zatrzymali 32-letniego handlarza. Do policyjnego magazynu trafiło 400 „działek” marihuany i 1800 porcji amfetaminy.

Obaj podejrzani zostali objęci policyjnymi dozorami. Każdemu z nich grozi 10-letni pobyt w więzieniu. Łączna, czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków, szacowana jest na ponad 40 tys. zł.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl

Autor: mag/i / Źródło: TVN 24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: śląska policja

Pozostałe wiadomości