TVN24 | Katowice

Laboratorium narkotyków syntetycznych w stodole

TVN24 | Katowice

Autor:
mag/
tam
Źródło:
TVN24 Katowice
CBŚP rozbiło mafię narkotykową w województwie śląskim
CBŚP rozbiło mafię narkotykową w województwie śląskimCBŚP
wideo 2/7
CBŚPCBŚP rozbiło mafię narkotykową w województwie śląskim

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało cztery osoby, które miały zajmować się produkcją narkotyków. Policjanci uderzyli w kilku miejscach w województwie śląskim. Narkotyki i narzędzia do ich produkcji oraz broń zabezpieczyli między innymi w stodole i w garażu. Jedna osoba została aresztowana.

Policjanci z katowickiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji informują, że wpadli na trop zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie zajmowali się wytwarzaniem i wprowadzaniem do obrotu narkotyków. Funkcjonariusze uderzyli niemal jednocześnie w kilku miejscach na terenie województwa śląskiego.

CBŚP rozbiło mafię narkotykową w województwie śląskimCBŚP

Na wynajętej posesji w powiecie zawierciańskim - jak przekazuje podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzecznik CBŚP - zlikwidowali laboratorium narkotyków syntetycznych. - W stodole i w przylegającym do niej budynku gospodarczym znajdowała się kompletna linia produkcyjna substancji psychotropowej 3-CMC (klofedron) oraz kilkadziesiąt kilogramów substancji chemicznych stanowiących prekursor tego narkotyku, a także skrystalizowane lub zbrylone substancje chemiczne - informuje Jurkiewicz.

CBŚP rozbiło mafię narkotykową w województwie śląskimCBŚP

Sztucer i kusza z bełtami

W garażu na jednej z posesji powiatu lublinieckiego funkcjonariusze znaleźli kolejne przedmioty, które mogły służyć do produkcji narkotyków. Zabezpieczyli także pojemniki z substancjami chemicznymi.

CBŚP rozbiło mafię narkotykową w województwie śląskimCBŚP

Kolejne środki chemiczne, a także narkotyki zostały zabezpieczone w innej miejscowości tego powiatu. Jak przekazuje Jurkiewicz, tam oprócz substancji sypkich, zbrylonych i skrystalizowanych przejęto także marihuanę, urządzenia laboratoryjne mogące służyć do wytwarzania oraz konfekcjonowania narkotyków, a nawet sztucer i naboje. W kolejnej miejscowości także na terenie powiatu lublinieckiego funkcjonariusze przejęli sześć jednostek broni palnej, a także amunicję, kuszę z bełtami oraz urządzenia i narzędzia służące do jej przerabiania.

CBŚP rozbiło mafię narkotykową w województwie śląskimCBŚP

W sumie 150 kilogramów środków chemicznych

W trakcie akcji policjanci CBŚP zabezpieczyli łącznie około 150 kilogramów środków chemicznych. Wszystkie zabezpieczone substancje są poddawane dokładnej analizie laboratoryjnej. Po przeprowadzeniu badań pierwszych 50 kg zabezpieczonej substancji okazało się, że jest to 3-CMC czyli klofedron.

CBŚP rozbiło mafię narkotykową w województwie śląskimCBŚP

Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn, którym w Prokuraturze Rejonowej w Lublińcu przedstawiono zarzuty dotyczące odpowiednio produkcji znacznych ilości narkotyków lub posiadania broni palnej bez wymaganych zezwoleń. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Lublińcu zastosował wobec jednego podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

OGLĄDAJ TVN24 NA TVN24 GO >>>

Autor:mag/ tam

Źródło: TVN24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: CBŚP

Pozostałe wiadomości