Katowice

Rzucił siekierą w rozkład jazdy pociągów. Już go mają

Katowice

Rzucił siekierą w tablicę na dworcu
Policja w GliwicachPodejrzany o rzucenie siekierą w tablicę zatrzymany

Wystarczyła doba i policjanci zatrzymali mężczyznę, który rzucił siekierą w elektroniczny rozkład jazdy pociągów na dworcu w Gliwicach. Wandala rozpoznali internauci na nagraniu z monitoringu.

- Dostaliśmy kilkanaście zgłoszeń - Marek Słomski, rzecznik policji w Gliwicach mówi o reakcji internautów na opublikowane w sieci nagranie z monitoringu gliwickiego dworca.

Jedno okazało się celne. Policjanci zatrzymali 50-latka. Udało się go dopaść w mieszkaniu w rejonie ul. Błogosławionego Czesława, chociaż mężczyzna nie ma stałego meldunku i często zmieniał adres pobytu.

Zatrzymany nie został jeszcze przesłuchany, bo najpierw musi wytrzeźwieć w policyjnym areszcie. Ale zdaniem policjantów jest dowód, że to on zniszczył elektroniczny wyświetlacz rozkładu jazdy. 50-latek miał w domu siekierę.

Wyciągnął siekierę spod ubrania

Uszkodzona siekierą tablicaśląska policja

W czwartek około godz. 5 rano na dworzec w Gliwicach przyszedł mężczyzna z reklamówką. Jak widać na wideo z monitoringu, spacerował po holu głównym, wpatrywał się w tablicę z rozkładem jazdy.

Kamera monitoringu zarejestrowała także, jak w pewnym momencie wyjął spod ubrania siekierę, którą rzucił w kierunku elektronicznej tablicy przyjazdów i odjazdów pociągów.

Tablica na dworcu została uszkodzona. Policja udostępniła wizerunek sprawcy, aby ustalić jego tożsamość.

Autor: mag/i / Źródło: TVN 24 Katowice

Pozostałe wiadomości