"Wyrzuciła z pierwszego piętra 11-miesięcznego syna". Usłyszała dwa zarzuty usiłowania zabójstwa

TVN24 | Katowice

Autor:
wini/ks/gp
Źródło:
PAP/TVN24 Kraków
Bogusława Kobeszko, oficer prasowa rybnickiej policji: wyjaśniamy okoliczności zdarzeniaKMP w Rybniku
wideo 2/6
KMP w RybnikuBogusława Kobeszko, oficer prasowa rybnickiej policji: wyjaśniamy okoliczności zdarzenia

Policjanci z Rybnika (woj. śląskie) zatrzymali 34-letnią kobietę podejrzaną o wyrzucenie przez okno z pierwszego piętra swojego 11-miesięcznego dziecka. Chłopczyk z obrażeniami wewnętrznymi trafił do szpitala. Prokuratura postawiła jej dwa zarzuty usiłowania zabójstwa. Sąd ją tymczasowo aresztował.

Jak informowała Bogusława Kobeszko, oficer prasowa rybnickiej policji, zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego w niedzielę po godzinie 8 rano. – 34-letnia kobieta wyrzuciła z okna z pierwszego piętra domu prywatnego swojego 11-miesięcznego syna – podała Kobeszko.

Dziecko przeżyło. – Zostało zabrane przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach – relacjonowała rzeczniczka.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Matka była trzeźwa

34-latka zaraz po zdarzeniu została przebadana alkomatem, była trzeźwa.

Stan zdrowia chłopczyka, przebywającego obecnie w szpitalu, lekarze określają jako stabilny i niezagrażający życiu. Ma m.in. złamaną w dwóch miejscach nogę, jest w trakcie dalszej diagnostyki i obserwacji.

Zarzuty dwukrotnego usiłowania zabójstwa

Prokuratura postawiła jej dwa zarzuty usiłowania zabójstwa.

Jak poinformowała prokurator Karina Spruś z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, nadzorującej śledztwo rybnickiej prokuratury rejonowej, pierwsze zdarzenie miało miejsce 12 marca tego roku. Kobieta usiadła wówczas z synem na torach, maszynista zauważył ją jednak w porę i zdołał zatrzymać jadący wówczas dość wolno pociąg. Po tym zajściu kobieta trafiła do szpitala psychiatrycznego, a prokuratura prowadziła śledztwo w sprawie narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia.

Niedawno 34-latka wyszła ze szpitala i wkrótce miała zostać przesłuchana. W niedzielę jednak, kiedy jej mąż wyszedł na chwilę z pokoju, w którym przebywali wraz z niemowlęciem i starszym synem, kobieta miała otworzyć okno i wyrzucić przez nie swoje młodsze dziecko. Kiedy mąż wrócił do pokoju i zapytał o młodszego syna, sama powiedziała mu, co zrobiła.

- Prokuratura wnioskowała o areszt, a sąd przychylił się do tego wniosku. Czynione są starania, żeby trafiła do aresztu, gdzie znajduje się też szpitalny oddział psychiatryczny. Najbliższy taki ośrodek jest w Krakowie – powiedziała prokurator Spruś.

Do zdarzenia doszło w RybnikuGoogle

Autor:wini/ks/gp

Źródło: PAP/TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock