Ścigali pijanego motorowerzystę. Przez miasto i las, radiowozem, potem pieszo

TVN24 | Katowice

Autor:
mag/gp/kwoj
Źródło:
TVN 24 Katowice
Ucieczka motorowerzysty przed policją
wideo 2/4
Ucieczka motorowerzysty przed policją

Zamiast skręcić w lewo, pojechał nieprzepisowo w przeciwną stronę i tak zwrócił na sobie uwagę policjantów. Nie zatrzymał się do kontroli, bo był pijany. Uciekł im przez miasto do lasu, ruszyli za nim. On na motorowerze, oni radiowozem na sygnałach, a ostatnie dwieście metrów już pieszo.

Policjanci z Rybnika zatrzymali po pościgu 44-letniego kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Pościg był nierówny. 44-latek prowadził motorower.

Motorowerzysta na komendzieśląska policja

Objechał szlaban i pognał ścieżką

Motorowerzysta miał powody do ucieczki - badanie alkomatem wykazało u niego ponad dwa promile alkoholu we krwi. Ponadto okazało się, że sąd orzekł mu już zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów własnie za jazdę po pijanemu., a jego motorower nie miał aktualnych badań technicznych i nie był ubezpieczony.

Ale 44-latkowi mogłoby się upiec, gdyby nie popełnił wykroczenia, na czym przyłapali go policjanci z drogówki.

- Wyjeżdżając z parkingu lotniska Gotartowice, nie zastosował się do nakazu jazdy w lewo. Pojechał w przeciwnym kierunku - wyjaśnia Bogusława Kobeszko, rzeczniczka policji w Rybniku.

Policjanci ruszyli za nim radiowozem, dając sygnały do zatrzymania się. Ale motorowerzysta nie posłuchał. - Uciekał przez miasto około pół kilometra i na rondzie skręcił do lasu - relacjonuje Kobeszko.

Wybrał drogę z przeszkodami, trudną do pokonania dla samochodu. Objechał drewniany szlaban i pognał leśną ścieżką. Ale policjanci nie zrazili się i ruszyli za nim pieszo. Jak informuje Kobeszko, ostatni etap pościgu trwał około dwieście metrów.

44-latkowi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

Motorowerzysta został zatrzymany w lesieśląska policja

Autor:mag/gp/kwoj

Źródło: TVN 24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: śląska policja