Uciekali w nocy przed policją. Za kierownicą 16-latek, obok 15-latka. "Zabrał kluczyki dziadkowi"

TVN24 | Katowice

Autor:
mag/gp
Źródło:
TVN 24 Katowice
Policyjny pościg za autem z nastolatkamiśląska policja
wideo 2/4
śląska policjaPolicyjny pościg za autem z nastolatkami

Samochód należy do dziadka nastolatka, który za krótkotrwałe przywłaszczenie mienia nie zamierza robić wnukowi dodatkowych kłopotów. Sprawa i tak jednak trafi do sądu rodzinnego. Tam będą tłumaczyć się rodzice nastolatków. Między innymi z tego, dlaczego ich dzieci były same w nocy w samochodzie.

- Na widok radiowozu kierowca skody ruszył z impetem. Gdyby nie to jego zachowanie, może by mu się upiekło. Policjanci ruszyli za nim - mówi Bogusława Kobeszko, rzeczniczka policji w Rybniku.

Była pierwsza w nocy, a kierowca miał powody do ucieczki. Nie ma prawa jazdy. Jest na to za młody. Uciekał z jeszcze młodszą pasażerką.

"Dziadek nie będzie robił kłopotów wnukowi"

Policyjny pościg odbywał się ulicami Rybnika i dalej przez wieś Jejkowice. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, ale kierowca skody nie reagował. Po pięciu kilometrach, w kolejnej wsi, w Szczerbicach, skoda wpadła w poślizg i uderzyła w budynek. Okazało się, że za kierownicą siedział 16-letni chłopak, a obok niego 15-letnia dziewczyna. Na szczęście nic im się nie stało. Oboje byli trzeźwi.

- Pojazd należy do dziadka chłopaka. Wnuk zabrał mu kluczyki, mógł odpowiadać za krótkotrwałe przywłaszczenie mienia, ale dziadek nie będzie mu robił dodatkowych kłopotów z prawem - mówi Kobeszko.

Sprawa trafi do sądu rodzinnego. Najwięcej kłopotów mogą mieć rodzice nastolatków. - Będą musieli się tłumaczyć, co ich dzieci robiły same w nocy w samochodzie. Będą też musieli naprawić poczynione przez nich szkody - informuje policja.

Autor:mag/gp

Źródło: TVN 24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: śląska policja