Policjant na rowerze zatrzymał kierowcę porsche

[object Object]
Policjant Artur Wyciszkiewicz na rowerze zatrzymał kierowcę porscheTVN 24 Katowice/ śląska policja
wideo 2/2

- Los chciał, że tego dnia jechałem do pracy rowerem - opowiada policjant z drogówki w Rybniku. Za kierownicą porsche zobaczył mężczyznę, którego pięć miesięcy temu zatrzymywał do kontroli i który wówczas okazał się pijany. Nie powinien więc teraz siedzieć za kierownicą. Policjant - rowerzysta ruszył za nim w pościg i zatrzymał go po raz drugi.

Historia ma początek w lutym 2019 roku.

Artur Wyciszkiewicz, policjant z rybnickiej drogówki pracujący w grupie SPEED, która ściga piratów drogowych, próbuje zatrzymać do kontroli kierowcę porsche cayenne. Tamten nie reaguje na sygnały, a po pościgu okazuje się, że to 40-letni mężczyzna i jest pijany. Kierowca traci wtedy prawo jazdy.

Wyciszkiewicz nie spodziewał się, że spotka go na drodze za kierownicą, a 40-latek zapewne - że spotka tego samego policjanta i to w takich okolicznościach.

Zajechał mu drogę rowerem

Czwartek, godz. 10.30, ulica Zamkowa w centrum Rybnika. - Los chciał, że tego dnia jechałem do pracy rowerem - opowiada Wyciszkiewicz. Na drodze rozpoznaje porsche, które kontrolował w lutym. A za kierownicą - 40-latka, który nie powinien być w takim miejscu, bo nie ma prawa jazdy.

W dodatku łamie kolejne przepisy: jedzie w kierunku, w którym obowiązuje zakaz ruchu i rozmawia przez telefon, trzymając go przy uchu.

Policjant zadzwonił do dyżurnego rybnickiej komendy i ruszył śladem porsche. 40-latek zatrzymał się na ulicy Wiejskiej przed przejściem dla pieszych i wtedy wpadł. Wyciszkiewicz na rowerze zajechał mu drogę. Nakazał kierowcy zjechać na pobocze i wyciągnął kluczyki ze stacyjki. Zaczekał z kierowcą na przyjazd kolegów z drogówki.

40-latkowi za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi teraz kara do pięciu lat więzienia.

Autor: mag/ ks / Źródło: TVN 24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: śląska policja

Pozostałe wiadomości