Katowice

Przemycali marihuanę w filtrze powietrza. Zapach wypełnił całe auto

Katowice

Marihuana ukryta w filtrze powietrza
TVN 24 KatowiceMarihuana ukryta w filtrze powietrza

Dwaj mężczyźni w aucie zaczęli się nerwowo zachowywać na widok patrolu policyjnego. Gdy funkcjonariusze podeszli ich skontrolować, kierowca uchylił szybę w drzwiach. Z auta wydobył się intensywny zapach marihuany. Jak się okazało, była ukryta w filtrze powietrza.

Osobowy saab zaparkowany był w centrum Cieszyna. Gdy obok przejeżdżał radiowóz, kierowca i pasażer saaba zaczęli się nerwowo zachowywać. Zwróciło to uwagę funkcjonariuszy.

Postanowili skontrolować saaba. Kierowca otworzył szybę w drzwiach, by podać dokumenty i policjantów uderzyła charakterystyczna, intensywna woń marihuany. Wydobywała się z otworów wentylacyjnych.

- Przeszukaliśmy auto, ale nic nie znaleźliśmy. Po otworzeniu maski przez kierowcę zauważyliśmy odbezpieczony filtr powietrza, a w nim zawiniątko z suszem roślinnym - opowiadają policjanci.

Nietypowy schowek ich nie zaskoczył. Znajdowali już narkotyki pod akumulatorem i w innych dziwnych miejscach. - To dla nas chleb powszedni - dodają.

Kierowca i pasażer maja po 21 lat i są z Sosnowca. Narkotyki - ponad 120 porcji - przywieźli zza Olzy, gdzie posiadanie do 10 gram marihuany jest wykroczeniem, za które można dostać mandat. Tłumaczyli policjantom, że chcieli je sami wypalić.

Teraz za przemyt środków odurzających grozi im do 5 lat więzienia.

Konopie w dymie z jedzenia

Zapach zdradził również amatora marihuany z Dąbrowy Górniczej. Chociaż tym razem cuchnęło spalone jedzenie.

Do jednego z mieszkań w centrum miasta przyjechali strażacy, wezwani z powodu zadymienia wywołanego pozostawioną potrawą na kuchence. Zauważyli rośliny w doniczkach, oświetlone sztucznym światłem. Specyficzny kształt liści nie pozostawiał wątpliwości. Znaleziono pięć krzewów.

27-latek hodował w mieszkaniu konopie indyjskieśląska policja

Strażacy wezwali policjantów, ci zaś zabezpieczyli plantację. 27-letniemu "hodowcy" grożą 3 lata więzienia za posiadanie nielegalnych roślin.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl

Autor: mag/sk / Źródło: TVN 24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: śląska policja

Pozostałe wiadomości