TVN24 | Katowice

19-latek kupował auto w Połomii. Chciał się jeszcze przejechać, wsiadł za kierownicę i uciekł

TVN24 | Katowice

Autor:
mag/gp
Źródło:
TVN24 Katowice
Do zdarzenia doszło w Połomii pod Wodzisławiem Śląskim
Do zdarzenia doszło w Połomii pod Wodzisławiem Śląskimmapa google
wideo 2/11
mapa googleDo zdarzenia doszło w Połomii pod Wodzisławiem Śląskim

Młody mężczyzna odpowiedział na ogłoszenie o sprzedaży volkswagena. Był prawie zdecydowany na zakup, ale chciał się nim jeszcze przejechać, sam poprowadzić. Gdy zamieniał się z kierowcą na miejsca, szybko okrążył auto, wsiadł, zablokował drzwi i odjechał. Policjanci zatrzymali złodzieja po pościgu.

Policja w Wodzisławiu Śląskim otrzymała zgłoszenie, że w pobliskiej wsi Połomia z ulicy Centralnej skradziony został samochód.

Funkcjonariusze ustalili, że 19-letni mężczyzna odpowiedział na ogłoszenie o sprzedaży volkswagena golfa i przyjechał obejrzeć auto.

Jak relacjonują, właścicielka poprosiła członka rodziny, by pokazał samochód potencjalnemu kupcowi. - Młody mężczyzna był prawie zdecydowany na zakup auta, chciał jeszcze tylko się nim przejechać. Podczas drogi powrotnej, przyszły nabywca chciał sam poprowadzić auto, więc kierowca i pasażer musieli się zamienić miejscami. W tym momencie młody mężczyzna szybko okrążył auto, wsiadł, zablokował drzwi od środka i odjechał - opisuje wodzisławska policja.

OGLĄDAJ TVN24 NA TVN24 GO >>>

Nie była to pierwsza kradzież 19-latka

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli skradziony pojazd, który jechał z naprzeciwka. Błyskawicznie zawrócili i podjęli pościg na kierowcą golfa. 19-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego próbował uciec policjantom, jednak został zatrzymany na terenie Jastrzębia-Zdroju. Usłyszał zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej.

Okazało się, że nie była jego pierwsza kradzież. Grozi mu teraz kara 12 lat więzienia, ponieważ dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy. Został oddany pod dozór policji, prokurator zastosował też wobec niego poręczenie majątkowe. Teraz jego los leży w rękach sądu.

Polica apeluje o zachowanie czujności podczas sprzedaży swojego pojazdu i kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania, nawet, jeśli przyszły kupiec wygląda na miłą osobę.

Autor:mag/gp

Źródło: TVN24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: DarSzach / Shutterstock

Pozostałe wiadomości