TVN24 | Katowice

Przewrócona ciężarówka i zderzenie trzech aut na autostradzie. Ruch w kierunku Krakowa był utrudniony przez wiele godzin

TVN24 | Katowice

Aktualizacja:
Autor:
mag
Źródło:
TVN 24 Katowice, PAP
Do zdarzenia doszło w Mysłowicachmapa google
wideo 2/7
mapa googleDo zdarzenia doszło w Mysłowicach

Ciężarówka przewróciła się w poniedziałek rano na autostradzie A4 w Mysłowicach na jezdni w kierunku Krakowa. Około dwie godziny później na tej samej jezdni zderzyły się trzy samochody. A4 w kierunku Krakowa była całkowicie zablokowana.

Przewrócona ciężarówka spowodowała w poniedziałek rano utrudnienia w ruchu na autostradzie A4 w Mysłowicach, w kierunku Krakowa. Do wypadku, w którym poszkodowany został kierowca ciężarówki, doszło w pobliżu węzła autostrady A4 i drogi ekspresowej S1.

Przewrócona ciężarówka na A4 w Mysłowicachśląska policja

Dwa pasy ruchu autostrady A4 w kierunku Krakowa zostały zablokowane. Spowolniony ruch pojazdów w stronę Krakowa odbywał się pasem zjazdowym z A4 na S1 - poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach.

Samochód przewoził ciężki metalowy element, który leżał na jezdni. Na miejscu pracowały służby drogowe i policjanci.

Zderzenie trzech samochodów

Utrudnienia w rejonie węzła trwały pięć godzin. Niestety, po godzinie 10 na tej samej jezdni A4, przed zjazdem na Mysłowice, zderzyły się trzy samochody ciężarowe.

Zderzenie trzech ciężarówek na A4 w Mysłowicachśląska policja

- Jeden z kierowców jest zakleszczony w pojeździe, będzie lądował helikopter medyczny - powiedział nam Olaf Burakiewicz z zespołu prasowego śląskiej policji.

Zderzenie trzech ciężarówek na A4 w Mysłowicachśląska policja

Strażacy wydostali kierowcę ze zniszczonej kabiny, do szpitala zabrało go Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Na czas lądowania i startu śmigłowca autostrada była zablokowana w obu kierunkach.

Zderzenie trzech ciężarówek na A4 w Mysłowicachśląska policja

Po wypadku kierowców kierowano objazdem przed drogę krajową nr 86. Przed godziną 14 udrożniono lewy pas. Zanim udostępniono prawy pas, strażacy musieli unieszkodliwić płyny, które wyciekły ze zniszczonych ciężarówek, a drogowcy usunąć z jezdni zniszczone pojazdy.

Przewrócona ciężarówka na A4 w MysłowicachGoogle Maps

Autor:mag

Źródło: TVN 24 Katowice, PAP

Źródło zdjęcia głównego: śląska policja