Karawan potrącił na cmentarzu 80-latkę

Autor:
mag
Źródło:
TVN 24 Katowice
80-latka potrącona na cmentarzu
80-latka potrącona na cmentarzuTVN 24 Katowice
wideo 2/2
TVN 24 Katowice80-latka potrącona na cmentarzu

Gdy kierujący karawanem cofał, potrącił 80-letnią kobietę. Do wypadku doszło na cmentarzu. Staruszka przewróciła się i doznała urazu głowy.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed godziną 10 na cmentarzu przy ulicy Mikołowskiej w Mysłowicach. - Z ustaleń policjantów wynika, że 55-letni mężczyzna kierujący karawanem, podczas cofania nie zachował należytej ostrożności i potrącił 80-letnią kobietę - mówi Damian Sokołowski, rzecznik mysłowickiej policji. 80-latka przewróciła się i doznała urazu głowy.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że i kierowca, i piesza byli trzeźwi. Dokładnym wyjaśnianiem okoliczności tego zdarzenia zajmują się mysłowiccy policjanci.

Jak wyjaśnił Sokołowski, kwalifikacja czynu będzie zależeć od obrażeń kobiety: czy uszkodzenie ciała będzie trwać do siedmiu, czy powyżej siedmiu dni.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Pamiętajmy o odblaskach

Z powodu zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym: - Pieszym, odwiedzającym groby bliskich, przypominamy o korzystaniu z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza znajdującego się z lewej strony drogi. Pamiętajmy także o odblaskach. W dużym stopniu poprawiają one naszą widoczność, także w obszarze zabudowanym. Przed wejściem na jezdnię zachowajmy szczególną ostrożność i przechodźmy tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Do kierowców apelujemy o zdjęcie nogi z gazu i bezpieczną, zgodną z przepisami jazdę.

Autor:mag

Źródło: TVN 24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24 Katowice

Pozostałe wiadomości