Katowice

Mierzył do policjanta z broni, policjant postrzelił go w nogi

Katowice

śląska policjaWezwał policjantów i wymierzył do nich z pistoletu

Policjant postrzelił mężczyznę, który podczas interwencji mierzył do niego z pistoletu. Ranny w nogi 43-latek został zabrany do szpitala. Miał przy sobie trzy pistolety. Kolejne sześć znaleziono w mieszkaniu. Jest śledztwo prokuratorskie.

Policjanci z komisariatu w Czerwionce-Leszczynach w powiecie rybnickim w niedzielę około godz. 22 zostali wezwani na interwencję do mieszkania przy ulicy Rybnickiej.

Zgłaszający 43-latek przekazał, że jakiś czas temu został oszukany przez nieznaną mu osobę i prosi policję o pomoc. Mundurowi po przyjeździe pod wskazany adres kilkakrotnie dzwonili i pukali do mieszkania. Przez drzwi słyszeli głos mężczyzny, który krzyczał coś niezrozumiale.

Policjant oddał strzał

Po pewnym czasie 43-latek otworzył drzwi. Miał na sobie założone szelki z uchwytami na broń, a w nich dwa pistolety. W dłoni trzymał kaburę z trzecim pistoletem. Pomimo ostrzeżenia o użyciu broni, wezwania do zachowania zgodnego z prawem i odrzucenia broni, agresywny 43-latek wyjął pistolet z trzymanej w ręku kabury, wymierzył w stróża prawa i zrobił kilka kroków w jego kierunku.

Policjant, w celu obezwładnienia mężczyzny, strzelił w jego kierunku, trafiając go w nogę. Po strzale mundurowi wezwali pogotowie.

Jak się okazało, w wyniku postrzału mężczyzna doznał obrażeń obu nóg. Pocisk wystrzelony przez policjanta prawdopodobnie odbił się rykoszetem i zranił drugą nogę.

Kilka sztuk broni

Postrzelony mężczyzna został natychmiast przetransportowany do szpitala. W wyniku przeszukania mieszkania, śledczy odnaleźli jeszcze sześć sztuk replik broni różnych marek, podobnych to tych, jakie posiadał przy sobie mężczyzna.

- Wszystkie sztuki to broń gazowa, na których posiadanie nie trzeba mieć zezwolenia – mówi Anna Karkoszka, rzeczniczka policji w Rybniku.

Prokuratura rejonowa w Rybniku wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Trzymał 9 pistoletów w domu w Czerwionce-Leszczynach:

Mapa Targeo

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl

Autor: mag/sk / Źródło: TVN 24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: śląska policja

Pozostałe wiadomości