Wypadek na S1 w pobliżu węzła lotniskowego. Nie żyją trzy osoby

TVN24 | Katowice

Autor:
ib
Źródło:
PAP/TVN24
W wypadku zginęły trzy osobyTVN24 Katowice
wideo 2/3
TVN24 KatowiceW wypadku zginęły trzy osoby

Tragiczne w skutkach zderzenie skody i opla w pobliżu węzła drogi ekspresowej S1 nieopodal lotniska w Pyrzowicach. Na miejscu zginęły trzy osoby, jedna trafiła do szpitala.

Jak poinformował oficer prasowy komendy powiatowej policji w Będzinie kom. Paweł Łotocki, do zderzenia dwóch aut doszło krótko po dziewiątej rano w pobliżu węzła drogowego S1 Lotnisko.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że jadący od strony autostrady A1 w kierunku Siewierza opel prawdopodobnie poruszał się z nadmierną prędkością - kierowca stracił panowanie nad samochodem, doszło do zderzenia.

Śmiertelny wypadek na S1Krystian Biesiadecki/KP PSP Będzin

Trzy ofiary

Od początku policja informowała, że na miejscu zginęli kierowca opla i pasażerka skody. Przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przekazywali z kolei informację o trzech śmiertelnych ofiarach wypadku. Policjanci zastrzegali, że pasażer opla został zakleszczony w samochodzie. Aby oficjalnie lekarz mógł stwierdzić zgon, ratownicy muszą wydostać ofiarę z wraku.

Około południa rzecznik policji w Będzinie potwierdził w rozmowie z tvn24.pl, że ostateczny, tragiczny bilans wypadku, to trzy ofiary śmiertelne. Kierowca skody trafił do szpitala.

W wypadku zginęły trzy osobyKrystian Biesiadecki/KP PSP Będzin

- Na miejscu czynności wykonuje prokurator. Do czasu zakończenia oględzin droga będzie zablokowana w obu kierunkach - powiedział Paweł Łotocki.

Do wypadku doszło w pobliżu węzła drogi S1, z którego korzystają m.in. pasażerowie niedalekiego Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice, nieopodal autostrady A1.

Po kilku godzinach droga została odblokowana.

Autor:ib

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Krystian Biesiadecki/KP PSP Będzin