Kierowca ogląda koło, złodziej wyciąga torebkę z auta

Poszukiwany sprawca kradzieży torebki z auta
Poszukiwany sprawca kradzieży torebki z auta
śląska policja
śląska policjaPoszukiwany sprawca kradzieży torebki z auta

45-latka wyjeżdża ze sklepowego parkingu. Nie wie, że obserwuje ją mężczyzna w zielonej koszulce. Gdy była na zakupach, wsunął drut w jej koło. Przewidział zachowanie kobiety i ukradł z jej auta torebkę. Z kolei zachowanie złodzieja nagrała kamera. Jest poszukiwany przez policję.

Policja z Lublińca publikuje nagranie z kamery monitoringu, która zarejestrowała "kradzież na koło". Poszukuje złodzieja i przestrzega kierowców.

Drut i obserwacja

Do kradzieży doszło 22 lipca na parkingu przy supermarkecie w Lublińcu.

Jak ustalili policjanci, gdy 45-letnia kobieta wysiadła ze swojego samochodu i poszła na zakupy, złodziej - widoczny na nagraniu mężczyzna w zielonej koszulce - wsunął drut w jej przednie koło od strony kierowcy. Jak się okaże, najprawdopodobniej zaplanował kradzież, przewidując zachowanie kobiety. Obserwował ją cały czas.

45-latka wróciła ze sklepu i próbowała wyjechać z parkingu. Wtedy usłyszała niepokojący odgłos dobiegający z podwozia. Wedle informacji policji, wysiadła z auta, zostawiając torebkę, nie zamknęła też drzwi. Mężczyzna w zielonej koszulce tylko na to czekał.

Widzimy na nagraniu, jak kobieta kuca przy odrutowanym kole. Wtedy od drugiej strony samochodu podchodzi mężczyzna w zielonej koszulce, otwiera drzwi i - co ustaliła policja - zabiera z siedzenia torebkę z pieniędzmi i dokumentami. Następnie odchodzi, niezauważony przez kierowcę.

Policja ostrzega: zawsze zamykaj drzwi

Policja apeluje do wszystkich, którzy rozpoznają na nagraniu mężczyznę, o pomoc w ustaleniu jego tożsamości. A także przestrzega, by wysiadając z samochodu, zawsze zabierać ze sobą wartościowe przedmioty lub przynajmniej nie zostawiać ich w widocznym miejscu oraz zamykać drzwi i okna. Nawet jeśli wysiadamy tylko na chwilę.

Autor: mag / Źródło: TVN 24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: śląska policja

Pozostałe wiadomości