Kręcił bączki na boisku, staranował dwa radiowozy. Policja ustala, czy to ten sam kierowca

TVN24 | Katowice

Autor:
mag/i
Źródło:
TVN 24 Katowice
Kierowca, który zniszczył boisko, został zatrzymanyTVN 24 Katowice
wideo 2/2
TVN 24 KatowiceKierowca, który zniszczył boisko, został zatrzymany

Kierowca peugeota urządził sobie tor do driftu na boisku do piłki nożnej. Zniszczył murawę i odjechał. 30 kilometrów dalej peugeot staranował dwa radiowozy. Policja: prawdopodobnie to ten sam kierowca. Usłyszał trzy zarzuty.

W sobotę około 15.30 mieszkaniec wsi Kruszyna w powiecie częstochowskim nakręcił komórką, jak kierowca peugeota kręci bączki na gminnym boisku do piłki nożnej. - Robił to dziesięć minut. Gdy podszedłem, odjechał - opowiada autor filmu, który chce pozostać anonimowy., Murawa jest zorana, będzie wymagała remontu.

Rajd kierowcy samochodu po boisku
Kierowca najpierw "kręcił bączki" na boisku w Kruszynie, niszcząc murawę, potem pojechał zygzakiem 30 kilometrów do Olsztyna, gdzie został zatrzymany. Przed zatrzymanie staranował dwa radiowozy. Pobrano mu krew do badań.
facebook

Kilka godzin później policja dostała wezwanie do kierowcy peugeota, który jechał zygzakiem w kierunku Olsztyna pod Częstochową, czyli 30 kilometrów od Kruszyny.

- Policjanci próbowali go zatrzymać. Gdy zajechali mu drogę, staranował dwa radiowozy - mówi Sabina Chyra-Giereś, rzeczniczka policji w Częstochowie.

Może stracić prawo jazdy i wolność

Blokada okazała się skuteczna, peugeot dalej nie ruszył. Jak dodaje Chyra-Giereś, kierowca był pobudzony i agresywny, nie można go było zbadać alkomatem. Założono mu kajdanki na ręce i kask na głowę, by nie zrobił krzywdy sobie i policjantom. Pobrano mu także krew do badań.

Kierowca, który zniszczył boisko, został zatrzymany
TVN24

Mężczyzna ma 27 lat, jest mieszkańcem powiatu częstochowskiego i dotąd nie był notowany. Został dzisiaj doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał trzy zarzuty.

- Pierwszy zarzut dotyczy czynnej napaści na funkcjonariuszy policji, polegającej na tym, że w trakcie, kiedy policjanci podejmowali próbę zatrzymania mężczyzny, usiłował ich potrącić samochodem, wykonywał autem manewry w przód, w tył. Policjanci byli zmuszeni do uchylania się przed tym pojazdem - wyjaśnia Piotr Wróblewski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Drugi zarzut dotyczy niezatrzymania się do kontroli drogowej, trzeci - uszkodzenia dwóch pojazdów policyjnych.

Przestępstwa te zagrożone są karą do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Mężczyzna ten nie przyznał się do zarzutów i odmówił składania wyjaśnień. Prokurator jeszcze dzisiaj zamierza złożyć wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Policja przypuszcza z dużym prawdopodobieństwem, że zatrzymany w Olsztynie kierowca to ten sam, który zniszczył murawę boiska w Kruszynie. Sprawa zniszczenia została zgłoszona policji w niedzielę rano przez gospodarza boiska - uczniowski klub sportowy. Gromadzone są dowody, w tym nagrania z monitoringu.

mag/i

Źródło: TVN 24 Katowice