TVN24 | Katowice

Wielkanoc na drogach, w wypadkach zginęło 17 osób. "Ruch był bardzo mały, ale nie zamarł całkowicie"

TVN24 | Katowice

Autor:
mag/gp
Źródło:
TVN 24 Katowice
Samochód przeleciał ponad 60 metrówTVN24 Łódź
wideo 2/4
TVN24 ŁódźSamochód przeleciał ponad 60 metrów

Od Wielkiego Piątku do poniedziałku wielkanocnego policja zatrzymała 862 pijanych kierowców. Prawie o połowę mniej niż w zeszłym roku. Było też dużo mniej wypadków i tragedii na drodze. Zginęło 17 osób.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Policja podsumowała Wielkanoc 2020 na drodze i porównała go z zeszłym rokiem. Jak zawsze, liczyła zdarzenia od piątku, bo wtedy zazwyczaj Polacy wyjeżdżają na święta, do poniedziałku - kiedy wracają.

- W tym roku doszło do 118 wypadków, w których było 128 osób rannych i 17 ofiar śmiertelnych - mówi Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Ponadto policjanci zatrzymali 862 pijanych kierowców.

Liczby są dużo niższe niż w święta wielkanocne w zeszłym roku.

Wszystkich wypadków drogowych w 2019 roku było 293, czyli trzy razy więcej niż w czasie epidemii COVID-19. Obrażenia odniosło 327 osób, a zginęło 44. 1450 osób kierowało pod wpływem alkoholu.

- Ruch nie zamarł w tym roku, ale był bardzo mały, co oznacza, że ludzie w sposób odpowiedzialny podeszli do obostrzeń wynikających ze stanu epidemii - komentuje Kobryś.

Zauważa jednak, że gdyby podzielić liczbę wypadków przez liczbę ofiar śmiertelnych, wynik będzie podobny w każdym roku. - Śmiertelność wypadków pozostała na tym samym poziomie - podsumowuje policjant.

Na śląskich drogach zginęli sami motocykliści

32-letni motocyklista zginął w Dąbrowie Górniczejśląska policja

W tym samym okresie w województwie śląskim (od wielkanocnego piątku do poniedziałku) w 2020 roku doszło do 13 wypadków drogowych. W zeszłym roku - do 20.

2020 rok to 13 rannych. 2019 - 24.

W tym roku na śląskich drogach zginęły trzy osoby. Wszystkie prowadziły motocykl. W Dąbrowie Górniczej na drodze krajowej 94 w piątkowe popołudnie 32-motocyklista krótko po starcie ze skrzyżowania z sygnalizacją świetlną utracił panowanie nad pojazdem i po przewróceniu motocykla uderzył w linowe bariery energochłonne. Reanimacja nie odniosła skutku.

Autor:mag/gp

Źródło: TVN 24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: śląska policja