TVN24 | Katowice

Zakażony mężczyzna uciekł z karetki i wezwał taksówkę. Taksówkarz zawiózł go na policję

TVN24 | Katowice

Autor:
mag/ec
Źródło:
TVN 24 Katowice
26 października: 10 241 nowych przypadków zakażeń, 45 osób zmarło
26 października: 10 241 nowych przypadków zakażeń, 45 osób zmarłoTVN24
wideo 2/2
TVN2426 października: 10 241 nowych przypadków zakażeń, 45 osób zmarło

49-letni obywatel Czech z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa uciekł z karetki przed szpitalem w Tychach i zamówił taksówkę do Katowic. Ale taksówkarz, zaniepokojony zachowaniem pasażera, zawiózł go do komendy policji. Za spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego 49-latek został aresztowany.

Sanepid ustala listę osób, które miały kontakt z zakażonym mężczyzną.

Pierwszy na listę trafił taksówkarz z Tychów, który miał zawieźć mężczyznę do Katowic i ostatecznie odstawił go na policję.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Komisariat, druga ucieczka, druga karetka i areszt

Jak podaje policja w Tychach, 49-latek miał pozytywny wynik testu na koronawirusa i uciekł z karetki pogotowia. "Oddalił się sprzed szpitala w Tychach" - czytamy w komunikacie policji.

Mężczyzna zamówił taksówkę do Katowic. Jednak z uwagi na "nerwowe zachowanie i trudności z porozumiewaniem się", taksówkarz zawiózł go do komendy policji. Pasażer wysiadł i znowu zaczął uciekać. Zawiadomieni o tym policjanci "z zachowaniem wszelkich środków ostrożności wydawali polecenia, do których mężczyzna się stosował".

Następnie 49-latka znowu przejęła karetka pogotowia.

Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania zagrożenia epidemiologicznego i szerzenia się choroby zakaźnej, narażając przy tym inne osoby. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany, grozi mu do 8 lat więzienia.

Autor:mag/ec

Źródło: TVN 24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości