Koronawirus w domu zakonnym. Zakażonych jest 30 z 40 sióstr elżbietanek

TVN24 | Katowice

Autor:
gp
Źródło:
PAP/TVN24
MZ: 311 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; zmarło 10 zakażonych osób TVN24
wideo 2/35
TVN24MZ: 311 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; zmarło 10 zakażonych osób

30 sióstr ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Katowicach jest zakażonych koronawirusem. Cztery trafiły do szpitala – poinformowała w niedzielę siostra przełożona Aleksandra Leki. W sumie w katowickim domu zgromadzenia mieszka 40 zakonnic.

- Siostry, które pozostały w domu, są ogólnie w dobrym stanie. Przebywamy na kwarantannie, osobno te z wynikiem ujemnym, osobno z dodatnim – powiedziała siostra przełożona.

W sumie w katowickim domu zgromadzenia mieszka 40 zakonnic. Duża ich grupa to osoby starsze. Kilka pracuje zawodowo, w tym jedna w kurii metropolitalnej w Katowicach, gdzie ostatnio również potwierdzono zakażenie koronawirusem, m.in. u biskupa pomocniczego Grzegorza Olszowskiego.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Zakażenia w kurii

Wśród objętych kwarantanną osób, które miały z nim kontakt, są pozostali katowiccy biskupi, m.in. metropolita abp Wiktor Skworc i abp senior Damian Zimoń. Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u jednego z pracowników kurii w miniony poniedziałek. Kilkanaście osób skierowano wówczas na kwarantannę i pobrano od nich próbki do testów na obecność koronawirusa. 

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Zgromadzenie zakonne Sióstr św. ElżbietyGoogle

Autor:gp

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Google

Tagi:
Raporty: