Dwaj biskupi z diecezji gliwickiej zakażeni. Odwołana msza w Wielki Czwartek

TVN24 | Katowice

Autor:
mag
Źródło:
TVN 24 Katowice, PAP
W kurii w GliwicachGoogle Earth
wideo 2/14
Google EarthW kurii w Gliwicach

- Biskup Jan Kopiec i biskup pomocniczy Andrzej Iwanecki są zakażeni koronawirusem – poinformował rzecznik gliwickiej kurii ksiądz Krystian Piechaczek. Obaj biskupi do 11 kwietnia nie będą uczestniczyli w mszach.

"Wszystkie osoby, które w ostatnich dniach uczestniczyły w liturgiach sprawowanych przez biskupów i miały z nimi bezpośredni kontakt, prosimy o baczną obserwację swojego stanu zdrowia, a w przypadku wystąpienia niepokojących objawów o pilny kontakt z lekarzem" – apeluje w komunikacie diecezja gliwicka.

Według komunikatu kanclerza kurii diecezjalnej w Gliwicach księdza Sebastiana Wiśniewskiego, dodatni wynik dał przeprowadzony test na koronawirusa, któremu biskupi poddali się we wtorek.

W związku z tym odwołana została msza krzyżma świętego w Wielki Czwartek, zaś liturgie Triduum Paschalnego sprawowane będą w katedrze gliwickiej zgodnie z planem przez miejscowych kapłanów. Sami biskupi odwołują swoją obecność na mszach św. do 11 kwietnia.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Kuria przypomina księżom o restrykcjach

Kuria diecezjalna w Gliwicach od 6 do 9 kwietnia nie będzie przyjmowała interesantów. Wszystkie sprawy należy załatwiać telefonicznie lub mailowo. Kuria przypomina w komunikacie kanclerza wszystkim księżom o obowiązku zachowania państwowych wymogów sanitarnych oraz kościelnych wytycznych dotyczących sprawowania liturgii w świątyniach. Apeluje także do wszystkich o rozwagę i stosowanie się do zasad sanitarnych, a także przyjęcie ze zrozumieniem ograniczeń. "Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji księży biskupów, wszystkich chorych, służby zdrowia oraz o szybkie ustąpienie panującej epidemii" – dodał ks. Wiśniewski.

Autor:mag

Źródło: TVN 24 Katowice, PAP

Źródło zdjęcia głównego: wikipedia