TVN24 | Katowice

Czeka, aż przejdą dzieci i zabiera rower. Policja szuka zakapturzonego mężczyzny z nagrania w bloku w Knurowie

TVN24 | Katowice

Autor:
mag
Źródło:
TVN24 Katowice
Kamera w bloku zarejestrowała kradzież roweru
Kamera w bloku zarejestrowała kradzież roweruśląska policja
wideo 2/7
śląska policjaKamera w bloku zarejestrowała kradzież roweru

Kamera w bloku w Knurowie zarejestrowała kradzież roweru. Mężczyzna w bluzie z kapturem na głowie długo czaił się w klatce schodowej. Gdy przez piętro przeszły dzieci, zabrał damski rower, poprawił kierownicę i zszedł z nim po schodach. Policja prosi o pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

23 września w Knurowie w województwie śląskim z bloku przy ulicy Kazimierza Wielkiego 15 zniknął biały rower damski marki Dema ISEO. Nagranie z kamery, umieszczonej przy windzie w klatce schodowej ujawniło kradzież.

Kamera w bloku zarejestrowała kradzież roweruśląska policja

Policja opublikowała wideo. - Sprawcą jest zakapturzony mężczyzna, którego zarejestrowała kamera monitoringu. Niestety, wykonane dotychczas czynności nie doprowadziły do ustalenia tożsamości. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że ktoś domyśli się, kogo zarejestrowała kamera - czytamy w policyjnym komunikacie.

OGLĄDAJ TVN24 NA TVN24 GO >>>

W kadrze pojawiają się dzieci z tornistrami

23 września po godzinie 12. Na wideo widzimy mężczyznę w sportowych butach, dżinsowych spodniach bluzie z kapturem na głowie. Długo rozgląda się po klatce schodowej. Prawdopodobnie czeka, aż dzieci z tornistrami na plecach, które pojawiają się w kadrze, przejdą przez piętro i znikną w swoich mieszkaniach. Nie spieszy się, przegląda coś w telefonie, kręci się po piętrze.

Powoli podnosi rower, znajduje jeszcze czas, by wyprostować kierownicę i znosi łup po schodach.

Czekają na informacje

Jeśli ktoś posiada informacje na temat zarejestrowanego mężczyzny, może je przekazywać policji osobiście lub anonimowo, na za pośrednictwem anonimowej skrzynki kontaktowej "powiadom nas".

- Osoby informujące nie będą dopytywane ani w żaden sposób niepokojone, a każde typowanie zostanie dokładnie zbadane - zapewniają policjanci.

Autor:mag

Źródło: TVN24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: śląska policja

Pozostałe wiadomości