TVN24 | Katowice

Pożar pustostanu, policjant wśród poszkodowanych. Straż pożarna: próbował pomóc bezdomnym

TVN24 | Katowice

Autor:
tam
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Do zdarzenia doszło w Katowicach
Do zdarzenia doszło w KatowicachGoogle Earth Pro
wideo 2/6
Google Earth ProDo zdarzenia doszło w Katowicach

Trzy osoby trafiły do szpitala po pożarze pustostanu w Katowicach. Wśród rannych jest policjant, który - jak informuje straż pożarna - najprawdopodobniej ruszył na pomoc przebywającym w budynku bezdomnym.

Jak informuje katowicka straż pożarna, zgłoszenie o pożarze w pustostanie przy ulicy Dębowej w Katowicach służby otrzymały około godziny 4. - Kiedy strażacy przybyli na miejsce, był już tam patrol policji, a jeden z policjantów był wewnątrz budynku. Te osoby stały w oknie na pierwszym piętrze. Miały odciętą drogę ucieczki - poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach starszy kapitan Adam Kryla. Dodał, że wszystkich ewakuowano.

Trzy osoby - w tym policjant - poszkodowane

Jak przekazuje straż pożarna, policjant najprawdopodobniej próbował pomóc parze bezdomnych - 60-letniej kobiecie i 40-letniemu mężczyźnie. Funkcjonariusz i 40-latek podtruli się gazami pożarowymi, a kobieta doznała oparzeń.

Spłonęły śmieci znajdujące się w jednym z pomieszczeń. Pożar objął ok. 20 metrów kwadratowych. W akcji brały udział cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej i jeden zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Autor:tam

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości