"Nos przekrzywiony, jakby złamany". Szukają go za napad z nożem na sklep

TVN24

Napad z nożem na sklep - monitoringśląska policja
wideo 2/6

Młody, krępy, oczy jasne, nos przekrzywiony, jakby po złamaniu - tak policja opisuje napastnika, który napadł na sklep w Katowicach. Mężczyzna miał nóż, ukradł pieniądze. Jest poszukiwany.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach prowadzą sprawę rozboju z użyciem noża.

Do zdarzenia doszło 13 listopada 2019 r. około 22.30 w sklepie spożywczym przy ulicy Lelków w Katowicach.

- Poszukiwany mężczyzna przy użyciu noża zastraszył dwie osoby znajdujące się w sklepie, sprzedawcę i klientkę, a następnie zażądał wydania gotówki z kasy - informuje Agnieszka Żyłka, rzeczniczka policji w Katowicach.

Wizerunek sprawcy zarejestrowała kamera monitoringu.

Na podstawie nagrania i opisu świadków ustalono również rysopis mężczyzny.

Ma około 25-30 lat, krępą budowę ciała, jasny kolor oczu i krzywy nos. - Świadkowie mówili: przekrzywiony na bok, tak jakby miał kiedyś złamany - precyzuje Żyłka.

Podejrzewany ubrany był w czarną bluzę z kapturem z logo koloru czerwono-zielono-żółtego na wysokości lewej strony klatki piersiowej, czarne spodnie dresowe, szare buty sportowe z białą podeszwą, czarny szal czy chustę zasłaniającą twarz i rękawiczki koloru szaro-czarnego z zielonymi przeszyciami. Osoby, które rozpoznają mężczyznę lub posiadają jakiekolwiek informacje, mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości, proszone są o kontakt z policją.

Policjanci gwarantują anonimowość.

Autor: mag / Źródło: TVN 24 Katowice