TVN24 | Katowice

Policyjny spot z wypadkiem 15-latki. Apel o uwagę na drogach. "Bezpieczne wakacje"

TVN24 | Katowice

Autor:
pk//rzw
Źródło:
TVN24 Katowice
Policyjny spot w ramach akcji "BEZPIECZNE WAKACJE"
Policyjny spot w ramach akcji "BEZPIECZNE WAKACJE"Śląska Policja
wideo 2/3
Śląska PolicjaPolicyjny spot w ramach akcji "BEZPIECZNE WAKACJE"

"Cześć, jestem Magda i mam 15 lat". To prawdziwa historia. Dziewczyna na czerwonym świetle przebiegała przez przejście dla pieszych. Potrącił ją samochód. Wyglądało groźnie, ale nastolatka przeżyła. Dziś na podstawie tego zdarzenia śląska policja apeluje o ostrożność, publikując specjalny spot. - Chciałam przekazać innym, żeby uważali na siebie w wakacje i nie tylko w wakacje - wyjaśnia Magda w rozmowie z TVN24.

Śląska policja w związku ze zbliżającymi się wakacjami przygotowała spot, który ma wpłynąć na wyobraźnię szczególnie młodych uczestników ruchu drogowego. Na nagraniu widać prawdziwy wypadek z udziałem 15-letniej Magdy. Nastolatka przebiegała na czerwonym świetle przez przejście dla pieszych w Gliwicach i została potrącona przez samochód.

- Chciałam po tym wypadku przekazać innym, żeby uważali na siebie w wakacje i nie tylko w wakacje, ogólnie na pasach. Żeby nie patrzyli w telefony i bardziej się rozglądali i uważali na siebie - tłumaczy nastolatka w rozmowie z reporterem TVN24.

Policyjny spot w ramach akcji "BEZPIECZNE WAKACJE"
Policyjny spot "BEZPIECZNE WAKACJE"Śląska Policja

- Pamiętam, że auto mnie potrąciło i że leżałam na ziemi. Śpieszyłam się do centrum handlowego i po prostu chwila nieuwagi. Nie zorientowałam się, że mam czerwone, i przeszłam. W tym wszystkim autobus zasłonił sygnalizację i byłam bardzo rozkojarzona, i nie uważałam na światłach - tak opowiada o swym wypadku Magda.

Wypadek z udziałem 15-letniej Magdy w Gliwicach 15-latka została potrącona na przejściu dla pieszych w GliwicachŚląska Policja/TVN24

Policja o spocie: chcemy dać szczególnie młodym ludziom do myślenia

Zastępca szefa wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach komisarz Tomasz Bratek podkreśla, że spot ma wpłynąć na świadomość szczególnie młodych ludzi. - Pamiętajmy, że tylko realne odtworzenie tego, co się stało w rzeczywistości, pozwala na to, żeby zdobyć właściwe odczucia, zdobyć właściwe zachowania i odczuć ból. A ból Magda odczuwa do dzisiaj, pomimo tego, że od wypadku minęło kilkanaście dni - mówi policjant.

Czytaj też: Ominął auto przed przejściem, zmiótł z pasów pieszego. Nagranie ku przestrodze

Policyjne statystyki

W 2021 roku tylko na terenie województwa śląskiego doszło do 67 wypadków z udziałem osób poniżej 18. roku życia. Jedna osoba zginęła, 69 zostało rannych. W całej Polsce w ubiegłym roku doszło do ponad pięciu tysięcy dwustu wypadków, w których zginęło 480 osób.

W Katowicach

Autor:pk//rzw

Źródło: TVN24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: Śląska Policja/TVN24

Pozostałe wiadomości