"Słychać było krzyk i płacz". W karambolu pod Częstochową ranni, w tym dzieci

TVN24

Aktualizacja:
TVN 24Zderzyło się sześć pojazdów

Sześć samochodów zderzyło się na drodze krajowej nr 1 w Lubojence (woj. śląskie). Trasa Częstochowa - Warszawa w kierunku stolicy przez około trzy godziny była zablokowana. Poszkodowanych jest sześć osób.

Do zderzenia doszło około południa na zwężonym odcinku trasy Częstochowa - Warszawa. W wypadku uczestniczyło sześć pojazdów: ciężarówka i pięć samochodów osobowych.

- Nagle usłyszałem pisk opon, zobaczyłem w lusterku nadjeżdżający samochód. Dostałem w tył i najechałem na kolejny samochód - mówi jeden z uczestników wypadku.

Jak dodaje, słychać było krzyk i płacz. - Na szczęście pomoc nadeszła szybko.

Ranne dzieci

Poszkodowanych zostało sześć osób. - To dwójka dzieci i czwórka dorosłych. Przekazano je zespołowi medycznemu - podaje Paweł Froch z częstochowskiej straży pożarnej.

W wypadku uczestniczyło 5 samochodów i ciężarówka | TVN 24

Na miejscu pracowało siedem zastępów straży pożarnej. - Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu płynów - wyjaśnia Froch.

Poszkodowanych zostało 6 osób | TVN 24

Krajowa "1" w kierunku Warszawy była zablokowana przez około trzy godziny. - Koło 15 policjanci przywrócili płynność ruchu na drodze - poinformowała Marta Kaczyńska, rzecznik częstochowskiej policji.

Kolejny wypadek w tym miejscu

Kilka dni temu na tym samym zwężonym odcinku drogi, ale w przeciwnym kierunku, doszło do zderzenia siedmiu aut.

Autor: FC/jb / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24