Dziki "odwiedziły" muzeum w Jaworznie. "Pierwsza tego typu wizyta"

Autor:
wini/
tam
Źródło:
TVN24 Kraków
Dziki "odwiedziły" muzeum w Jaworznie
Dziki "odwiedziły" muzeum w JaworznieMuzeum Miasta Jaworzno
wideo 2/8
dziki

Wataha dzików przeszła przez centrum Jaworzna (województwo śląskie), odwiedzając między innymi miejskie muzeum. "Trasa zwiedzania obejmowała teren "Czeskiego snu", naszego Muzeum i Biblioteki" – poinformowali przedstawiciele placówki.

Muzeum opublikowało w mediach społecznościowych nagranie z wizyty dzików i opatrzyło je opisem: "W poniedziałek ok. godziny 14 pojawiła się zorganizowana grupa zwiedzających. Trasa zwiedzania obejmowała teren "Czeskiego snu", naszego Muzeum i Biblioteki". Na filmie widać, jak trzy dorosłe osobniki (prawdopodobnie lochy) i kilka warchlaków przechodzi przed budynkiem. Zwierzętom nikt nie przeszkadza, a te w spokoju zapoznają się z terenem.

"Pierwsza tego typu wizyta"

- Była to pierwsza wizyta tego typu, natomiast myślę, że teraz będą kolejne. To świadczy o tym, że dziki tęsknią za kulturą, za historią i czegoś się chcą dowiedzieć - śmieje się Przemysław Dudzik, dyrektor Muzeum Miasta Jaworzna.

Jak zapewnia nasz rozmówca, wizyta przebiegła bez zakłóceń i nie było potrzeby wzywania straży miejskiej ani innych instytucji. - Dziki, z którymi mamy kontakt w ciągu ostatnich dziesięciu lat, nie wykazują żadnej agresywnej postawy. Wręcz przeciwnie, raczej starają się ludzi unikać - uspokaja Dudzik.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Autor:wini/ tam

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: Muzeum Miasta Jaworzno

Pozostałe wiadomości