TVN24 | Katowice

Monika zniknęła trzy miesiące temu, jej partner jest podejrzany o handel narkotykami. Co się stało z 42-latką?

TVN24 | Katowice

Autor:
aa
Źródło:
TVN24
Monika Waligorska-Stanewicz zaginęła 9 lipca 2021 roku. W jeziorze znaleziono jej auto
Monika Waligorska-Stanewicz zaginęła 9 lipca 2021 roku. W jeziorze znaleziono jej autoTVN24
wideo 2/2
TVN24Monika Waligorska-Stanewicz zaginęła 9 lipca 2021 roku. W jeziorze znaleziono jej auto

Od dziewiątego lipca trwają poszukiwania zaginionej Moniki Wilgorskiej-Stanewicz z Jaworznika (woj. śląskie). Do tej pory nie udało się ustalić, co się stało z kobietą. Ale policja właśnie zatrzymała jej konkubenta, tyle że w zupełnie innej sprawie. Biznesmen jest podejrzany o handel narkotykami na wielką skalę. Śledczy sprawdzają, czy obie te sprawy łączy coś więcej niż sam Mariusz P.

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie zatrzymała biznesmena Mariusza P., oraz policjanta z Zawiercia (woj. śląskie). Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty w sprawie handlu narkotykami. - Zarzuty te dotyczą przewozu na przełomie 2014 i 2015 roku z Francji środków odurzających w postaci 100 kilogramów marihuany oraz wprowadzenia tych narkotyków na teren Wrocławia i Krakowa – poinformował Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Obaj mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Ślad po niej zaginął

Tak się składa, że ten sam Mariusz P. jest konkubentem Moniki Waligorskiej-Stanewicz. 42-letnia kobieta 9 lipca wyszła z domu, wsiadła do samochodu i już nigdy nie skontaktowała się z nikim z krewnych. Jej auto znaleziono pięć dni później w stawie w Zawierciu. Otwarta klapa bagażnika wystawała ponad lustro wody. "Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyciągnięciu samochodu przy pomocy wyciągarki, przeszukaniu pojazdu celem znalezienia osób poszkodowanych. Następnie specjalistyczna grupa wodnonurkowa, która przybyła na miejsce zdarzenia sprawdziła dno przy pomocy sonaru. Również wykluczając jakiekolwiek osoby poszkodowane" – informowała straż pożarna.

Zaginiona Monika Wilgorska-StanewiczPolicja

Po tym jak odnaleziono pojazd 42-latki, prokuratura wszczęła śledztwo pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci. - Samochód miał ślady usuwania oznaczeń identyfikacyjnych – tłumaczył w lipcu Krzysztof Budzik z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. - Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie powiedzieć, co się z tą kobietą stało. Czy żyje, czy też nie. Wszczęto śledztwo z taką wstępną kwalifikacją, by sprawdzić wszystkie okoliczności.

-Tuż po zniknięciu 42-latki, policja zatrzymała na 48 godzin Mariusza P., ale nie udało się wtedy znaleźć żadnych dowodów świadczących o tym, że mężczyzna mógł mieć coś wspólnego z zaginięciem konkubiny. Wiadomo tylko, że to on miał ją widzieć jako ostatni - relacjonuje reporter TVN24 Jerzy Korczyński, który zajmuje się tą sprawą.

Czynności przeprowadzono na miejscuGazeta Myszkowska

Śledczy biorą pod uwagę różne hipotezy. - Równolegle do czynności w sprawie narkotykowej prowadzone były na terenie posesji Mariusza P. czynności w sprawie zaginięcia pani Moniki, które to śledztwo również jest prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Częstochowie – mówi Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Posesję sprawdzano między innymi przy użyciu georadarów. Jak dowiedział się reporter TVN24, w wyjaśnienie sprawy zaangażowani są też policjanci z CBŚP oraz z komendy wojewódzkiej w Katowicach.

Policja przeszukała drugi raz posesję Mariusza P. Gazeta Myszkowska

Wiesz, gdzie jest zaginiona? Poinformuj policję

Monika Wilgorska-Stanewicz jest mieszkanką Jaworznika w gminie Żarki. Ma około 175 centymetrów wzrostu, jest szczupłej budowy ciała, włosy blond, z niebieskimi pasemkami do ramion, nosi okulary. W dniu zaginięcia ubrana była w jasną sukienkę w kwiatki.

Monika Wilgorska-Stanewicz zaginęła 9 lipcaPolicja

Zwracamy się z prośbą o pomoc do osób, które mogą udzielić jakichkolwiek informacji na temat zaginionej. Osoby te proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Myszkowie 47 85 843 85, 47 85 842 00, 47 85 842 55, albo numerem alarmowym 112

Autor:aa

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Policja

Pozostałe wiadomości