TVN24 | Katowice

"Mówisz, że żółte to dojrzałe zielone?", "Uważasz, że jeździsz szybko, ale bezpiecznie?". Spot śląskiej drogówki

TVN24 | Katowice

Autor:
tam
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Spot śląskiej drogówki z okazji Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych
Spot śląskiej drogówki z okazji Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowychśląska policja
wideo 2/4
śląska policjaSpot śląskiej drogówki z okazji Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

Wydział ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach z okazji Światowego Dnia Ofiar Wypadków Drogowych przygotował spot, który przestrzega kierowców przed naruszaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zadają pytania i pokazują, jak tragiczne w skutkach może być bagatelizowanie reguł obowiązujących na drogach. Film wieńczy scena na cmentarzu i policjant mówiący: - Gratuluję, jesteś na najlepszej drodze, abyśmy się tutaj spotkali - z tobą i tymi, których zabijesz.

W spocie występuje policjant drogówki, który zadaje pytania: "Uważasz, że jeździsz szybko, ale bezpiecznie?", "Mówisz, że żółte to dojrzałe zielone?", "Twierdzisz, że to tylko piwo?". Odpowiedziami są kadry z drastycznymi przykładami wypadków lub niebezpiecznych zdarzeń z dróg regionu. Film opublikowano w niedzielę (21 listopada), bo to właśnie dziś przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych.

Spot wieńczy scena na cmentarzu, w której policjant wygłasza kwestię: "Gratuluję, jesteś na najlepszej drodze, abyśmy się tutaj spotkali – z tobą i tymi, których zabijesz". Pojawia się też plansza z informacją, że rocznie na polskich drogach ginie ponad 2,7 tys. osób oraz apelem "Nie zabijaj".

DLACZEGO TO NA POLSKICH DROGACH CODZIENNIE GINIE 7 OSÓB? OGLĄDAJ W TVN24 GO >>> 

Śląska drogówka przypomina nagrania z wypadków na drogach regionuśląska policja

Bilans 10 miesięcy 2021 roku: 19 110 wypadków, zginęły 1864 osoby

Publikując spot w sieci śląska policja przypomniała, że za każdym wypadkiem kryje się dramat. "Dotyka on nie tylko poszkodowanych, ale także sprawców zdarzeń i ich bliskich. Korzystając z drogi zawsze pamiętajmy, że to od naszego zachowania, koncentracji, podjętych decyzji i przestrzegania przepisów ruchu drogowego zależy bezpieczeństwo nasze oraz pozostałych uczestników ruchu" - podkreślono w komunikacie.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Zgodnie z informacjami policji w pierwszych 10 miesiącach tego roku w całym kraju doszło do 19 110 wypadków, w których zginęły 1 864 osoby. W 2020 r. w tym samym czasie odnotowano 20 171 wypadków, w których śmierć poniosły 2 804 osoby. W 2019 r. wypadków było 25 298, a na drogach zginęło 2 435 osób.

ZOBACZ REPORTAŻ "Ten płacz zostaje w głowie do końca życia" >>> 

Po raz pierwszy Światowy Dzień Pamięci obchodzony był w 1995 r. z inicjatywy kilku stowarzyszeń, w tym Europejskiej Federacji Ofiar Wypadków Drogowych - FEVR. W 2005 r. Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło rezolucję ustanawiającą trzecią niedzielę listopada, jako Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych (World Day of Remembrance for Road Traffic Victims).

Śląska policja przypomina o ofiar wypadków drogowychśląska policja

Autor:tam

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: śląska policja

Pozostałe wiadomości