Katowice

Drugi dzień poszukiwań 74-latki. Zaangażowano psy, śmigłowiec i drona

Katowice

Aktualizacja:
KMP SosnowiecZaginęła Kazimiera Kamińska

74-letnia Kazimiera Kamińska zaginęła w nocy z piątku na sobotę na terenie Sosnowca. Kobieta cierpi na zaniki pamięci i może mieć trudności z orientacją w terenie. Akcja poszukiwawcza zakrojona jest na szeroką skalę.

- Kobiety szukają strażacy i policjanci. Korzystamy też ze śmigłowca i policyjnego drona, a o wsparcie poprosiliśmy policjantów z Jastrzębia Zdroju, którzy mają psy specjalnie wyszkolone do poszukiwań osób zaginionych – mówi asp. Sylwia Łabaj-Wojtal z policji w Sosnowcu.

Drugi dzień poszukiwań

W sobotę poszukiwania prowadziło ok. 250 osób: policjantów, strażaków oraz adeptów szkół strażackich i ratowniczych z Jastrzębia Zdroju i Częstochowy.

Poszukiwania prowadzone były na terenie dzielnic Maczki oraz Juliusz, a także rejonach ulicy Wileńskiej, kopalni Juliusz, wysypiska oraz okolicznych terenów zielonych.

Użyty został helikopter z kamerą termowizyjną, psy tropiące z jednostki w Jastrzębiu Zdroju oraz dron. Bez skutku.

- Dzisiaj powtórzymy przeczesywanie tych samych terenów, jednak ograniczymy się do działań naziemnych. Ponadto jednostki strażaków będą przeczesywać pobliskie zbiorniki wodne oraz teren rzeki Przemsza – powiedziała w niedzielę po południu asp. Sylwia Łapaj-Wojtal. - Jak się dowiedzieliśmy, kobieta jest cukrzykiem, przyjmującym insulinę. Możliwe, że zapadła w śpiączkę, co utrudni poszukiwania - dodała.

Policja prosi o pomoc

Kazimiera Kamińska była widziana po raz ostatni w sosnowieckiej dzielnicy Juliusz. W nocy wyszła z mieszkania przy ulicy Spadochroniarzy. Do tej pory nie nawiązała kontaktu z rodziną.

W chwili zaginięcia kobieta była ubrana prawdopodobnie w żakiet i koszulę nocną. 74-latka ma 160 cm wzrostu i szczupłą budowę ciała. Kazimiera Kamińska ma siwe, krótkie i proste włosy.

Policja zwraca uwagę, że kobieta widziana była z psami razy Malamut, wyglądającymi bardzo podobnie do rasy Husky. Gdyby ktoś zobaczył takie zwierzęta, powinien niezwłocznie powiadomić o tym policję.

- Wszystkie osoby mogące wskazać obecne miejsce pobytu zaginionej lub przekazać nowe informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt telefoniczny z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu (tel. 32 296 12 55) lub z najbliższą jednostką policji (tel. 997) – apelują stróże prawa.

Kobieta zaginęła wczoraj w nocy, wychodząc z mieszkania przy ulicy Spadochroniarzy w Sosnowcu:

Mapa Targeo

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: NS/b / Źródło: TVN 24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: KMP Sosnowiec

Pozostałe wiadomości