Katowice

Pijany kierowca prowadził szkolny autokar. Wpadł podczas rutynowej kontroli

Katowice

Pijany kierowca prowadził szkolny autobus
Bartosz Rejmoniak | TVN24 KatowicePijany przewoził autokarem 40 osób

Policjanci z dąbrowskiej drogówki zatrzymali kierowcę autokaru, który przywiózł dzieci do kina. Z 0,6 promila alkoholu pokonał ponad 20 kilometrów. Wpadł podczas rutynowej kontroli. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

We wtorek rano funkcjonariusze dąbrowskiej drogówki patrolowali centrum miasta w ramach akcji "Bezpieczne Ferie". Po godz. 9 skontrolowali autokar stojący na parkingu przy galerii handlowej w Dąbrowie Górniczej.

- Szybko wyszło na jaw, że kierujący jest nietrzeźwy. Jego badanie wykazało 0,6 promila alkoholu - mówi Marzena Szwed z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach.

Pijany wiózł dzieci do kina

Okazało się, że kierowca w takim stanie, wiózł spod Siewierza dzieci na seans do dąbrowskiego kina. W autokarze podróżowało 40 osób.

- Nieodpowiedzialnemu 37-latkowi, za jazdę pod wpływem alkoholu, grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz grzywna - dodaje rzecznik.

Kierowca utracił już swoje uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Dzieci wraz z opiekunami wróciły do domu z innym kierowcą.

Do zdarzenia doszło przy galerii handlowej w Dąbrowie Górniczej:

Mapa Targeo

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl

Autor: msin/i / Źródło: TVN24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: KMP w Dąbrowie Górniczej

Pozostałe wiadomości