Zostawił na brzegu telefon i ubranie. Szukali go cztery dni, finał okazał się tragiczny

TVN24 | Katowice

Autor:
mag/ks/gp
Źródło:
PAP/TVN 24 Katowice
Poszukiwania 87-latka, który zostawił rzeczy na brzeguTVN 24 Katowice
wideo 2/6
TVN 24 KatowicePoszukiwania 87-latka, który zostawił rzeczy na brzegu

Rodzina 87-latka zgłosiła policji, że mężczyzna nie wrócił na noc. Policja znalazła na brzegu zalewu telefon i ubranie mężczyzny. Poszukiwania trwały cztery dni. Ich finał okazał się tragiczny.

Po trwającej cztery dni akcji poszukiwawczej, strażaccy płetwonurkowie wyłowili z częstochowskiego zbiornika Michalina ciało zaginionego w miniony wtorek 87-latka z tego miasta. Wszystko wskazuje na to, że utopił się podczas kąpieli. Wcześniej na brzegu znaleziono jego rzeczy.

O zakończeniu wszczętej w minioną środę akcji poinformowała w niedzielę śląska policja. Zaginięcie 87-latka zgłosiła rodzina, zaniepokojona jego nieobecnością. Ustalono, że dzień wcześniej senior wypoczywał nad wodą; znaleziono tam torbę z jego rzeczami i telefon.

Rozpoczęły się poszukiwania, prowadzone zarówno w okolicy zbiornika, jak i w wodzie. W sobotę płetwonurkowie ze specjalistycznej jednostki strażackiej w Bytomiu odnaleźli i wyłowili ciało mężczyzny. Okoliczności jego śmierci wyjaśniają teraz policjanci, pod nadzorem częstochowskiej prokuratury.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tylko ryba nie utonie. Nie wyłączaj mózgu.

Utonięcia

Jak wynika z policyjnych statystyk, w lipcu tego roku w województwie śląskim utonęło sześć osób, podczas gdy w lipcu rok wcześniej - jedna. W sierpniu zeszłego roku w regionie utonęło pięć osób. Policja apeluje o rozsądek i przestrzeganie zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

- Nie bądźmy obojętni i zwracajmy uwagę na innych wypoczywających nad wodą - nasza reakcja na zagrożenie może uratować komuś życie - przypominają częstochowscy policjanci.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Google

Autor:mag/ks/gp

Źródło: PAP/TVN 24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24 Katowice