Auto płonęło w trakcie jazdy. W środku ojciec z dwójką dzieci

TVN24 | Katowice

Autor:
mag
Źródło:
TVN 24 Katowice
Do pożaru doszło w Częstochowie mapa google
wideo 2/5
mapa googleDo pożaru doszło w Częstochowie

Policjanci na koniach zauważyli płomienie, wydobywające się z jadącego samochodu. Zatrzymali kierowcę, wyprowadzili z auta dwójkę dzieci. W gaszeniu pożaru pomagał także kierowca autobusu, pożyczył policjantom gaśnicę.

"O wielkim szczęściu może mówić kierowca mercedesa, którego samochód zaczął się palić podczas jazdy" - czytamy w komunikacie policji w Częstochowie.

Do niebezpiecznej sytuacji na drodze doszło w minionym tygodniu na Rynku Wieluńskim. Z jadącego mercedesa zaczęły wydobywać się płomienie.

Zauważył to patrol częstochowskiej policji konnej, który natychmiast podjął próbę zatrzymania palącego się samochodu. Po kilkunastu metrach zdezorientowany kierowca zatrzymał się i zaczął gasić ogień.

Auto płonęło w trakcie jazdy, w środku były małe dzieciśląska policja

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Kierowca autobusu pożyczył im gaśnicę

Policjanci zauważyli, że w mercedesie jest jeszcze dwoje małych dzieci. Wyprowadzili je z auta, następnie wspólnie z kierowcą przystąpili do gaszenia pożaru.

Do pomocy przyjechały kolejne dwa patrole policyjne. W akcji brał również udział kierowca autobusu, od którego mundurowi pożyczyli dodatkową gaśnicę.

Dzięki szybkiej i sprawnej akcji nie doszło do tragedii. Mężczyźnie i jego dzieciom nic się nie stało. Ogień został ugaszony, zanim zdążył się rozprzestrzenić.

Autor:mag

Źródło: TVN 24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: śląska policja