Zakrwawiony 41-latek leżał na ulicy, zmarł przed operacją. Dwaj mężczyźni z zarzutem zabójstwa

Aktualizacja:
Autor:
MAK,wini,mag//rzw,
tam
Źródło:
TVN24, PAP
Prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku zabójstwa po śmierci mężczyzny w miejscowości Czerwionka-Leszczyny
Prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku zabójstwa po śmierci mężczyzny w miejscowości Czerwionka-LeszczynyTVN24
wideo 2/6
TVN24Prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku zabójstwa po śmierci mężczyzny w miejscowości Czerwionka-Leszczyny

Zakrwawionego mężczyznę z widocznymi ranami kłutymi zauważyła w miejscowości Czerwionka-Leszczyny (Śląskie) przypadkowa osoba. 41-latek został przewieziony do szpitala, zmarł tuż przed planowaną operacją. Prokuratura postawiła zarzuty zabójstwa dwóm mężczyznom, trafili do aresztu.

Śledztwo w sprawie zabójstwa 41-latka prowadzi Prokuratura Rejonowa w Rybniku. Podejrzani są dwaj mężczyźni w wieku 28 i 31 lat.

- Obu mężczyznom przedstawiono zarzut zabójstwa, dokonanego wspólnie i w porozumieniu. W niedzielę sąd zdecydował o ich aresztowaniu - powiedziała Joanna Smorczewska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Prokuratura nie ujawnia treści wyjaśnień, złożonych przez podejrzanych ani innych okoliczności zbrodni, tłumacząc to dobrem toczącego się postępowania. Nie informuje szczegółowo o przebiegu przestępstwa ani jego motywie. Wiadomo jedynie, że podejrzani to mieszkańcy Czerwionki-Leszczyn, znali ofiarę.

Zakrwawiony mężczyzna leżał na ulicy, zmarł przed operacją

41-letniego mieszkańca Czerwionki-Leszczyn znalazła na ulicy 3 Maja w tym mieście przypadkowa osoba w nocy z czwartku na piątek. - Mężczyzna ten był zakrwawiony, z widocznymi ranami kłutymi. Na miejsce przyjechało pogotowie, jednakże życia pokrzywdzonego nie udało się uratować. Zmarł przed rozpoczęciem operacji, w trakcie przygotowań do zabiegu operacyjnego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną śmierci były rany kłute - mówiła Smorczewska.

Rybnicka prokuratura wszczęła śledztwo pod kątem art. 148 Kodeksu karnego, czyli zabójstwa. Śledczy ustalali przebieg i motyw zdarzenia. W sobotę śląska policja informowała o zatrzymaniu dwóch męzczyzn.

Prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku zabójstwaTVN24

Śledczy apelują, aby osoby, które mogły coś widzieć albo coś wiedzą o sprawie, zgłaszały się do Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Śmierć mężczyzny w miejscowości Czerwionka-LeszczynyTVN24
Zakrwawionego mężczyznę zauważyła przypadkowa osoba na ulicy 3 Maja

Autor:MAK,wini,mag//rzw, tam

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości