Katowice

Zaciągnął dziewczynkę do samochodu. Pamięta, że miał krzaczaste brwi, piegi i znamię pod okiem

Katowice

[object Object]
13-latka została zaciągnięta do samochodu na przystanku w BieruniuTVN 24 Katowice
wideo 2/2

Trzynastolatka stała wieczorem na przystanku w Bieruniu. Około trzydziestoletni mężczyzna zapytał, czy ją podwieźć i zaciągnął siłą do samochodu z przyciemnionymi szybami. Tak opowiedziała potem policjantom, bo udało jej się uciec. Opisała go jako wysokiego i szczupłego, z krzaczastymi szerokimi brwiami, piegami na twarzy i znamieniem pod prawym okiem. Jest poszukiwany, policja publikuje portret pamięciowy.

Do zdarzenia doszło 4 maja 2019 roku około godziny 20.30 w Bieruniu na ulicy Oświęcimskiej w rejonie osiedla Homera, na przystanku autobusowym w kierunku Tychów, na granicy z tym miastem.

Postępowanie, które prowadzą policjanci, dotyczy zatrzymania trzynastolatki przez kierującego samochodem seat leon. Mężczyzna miał zaciągnąć ją siłą do samochodu.

Dziewczynce udało się uciec. - Została przesłuchana przez sąd rodzinny, a na podstawie jej opisu został sporządzony portret pamięciowy sprawcy oraz ustalony jego rysopis - mówi Barbara Kołodziejczyk, rzeczniczka policji w Tychach.

Rysopis

Z wyglądu poszukiwany mężczyzna ma 28-33 lat, około 185 centymetrów wzrostu. Jest szczupły. Ma owalną twarz, brwi szerokie, brunatne i krzaczaste, oczy duże i prawdopodobnie piwne, nos i usta przeciętne.

Dziewczynka zapamiętała charakterystyczne cechy: piegi na czole i policzkach oraz znamię barwnikowe koloru ciemnobrązowego w okolicy prawej dolnej powieki oczu.

Ubrany był na szaro, w bluzę z kapturem i spodnie dresowe.

Poruszał się samochodem seat leon koloru ciemnego z przyciemnionymi z tyłu szybami.

Oddalił się w kierunku Bierunia.

Apel policji

Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które mają informacje o tym zdarzeniu i które mogłyby przyczynić się do ustalenia tożsamości mężczyzny z portretu pamięciowego.

Informatorzy mogą kontaktować się osobiście, listownie lub telefonicznie z policją w Tychach (aleja Bielska 46, e:mail: kryminalny@tychy.ka.policja.gov.pl, tel: 32 325 62 80, 997.

Policjanci zabezpieczają także nagrania z okolicznych monitoringów.

Mężczyzna miał zaciągnąć dziewczynkę na przystanku na granicy Bierunia i TychówGoogle Maps

Autor: mag/gp / Źródło: TVN 24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24 Katowice

Pozostałe wiadomości