18-latka podejrzana o zabójstwo noworodka. Dziecko urodziła w pracy

TVN24

Będzin. 18-latka podejrzana o zabicie noworodka. Dziecko urodziła w pracyTVN24 Katowice
wideo 2/4

Urodziła dziecko na terenie firmy, w której pracowała. Potem miała je zawinąć w worek foliowy. Noworodek nie przeżył. 18-latka usłyszała zarzut zabójstwa dziecka. Nie przyznała się, złożyła wyjaśnienia.

Sąd aresztował 18-letnią mieszkankę powiatu będzińskiego (Śląskie), podejrzaną o zabicie swojego nowo narodzonego dziecka. Najprawdopodobniej bezpośrednio po porodzie dziecko zostało przez kobietę zawinięte w foliowy worek, przez co doszło do uduszenia - wynika z ustaleń śledztwa.

Jak poinformował zespół prasowy śląskiej policji, do porodu doszło w miniony wtorek rano w jednej z będzińskich firm, w której pracowała 18-latka.

Poczuła bóle porodowe, urodziła w pracy

- Młoda kobieta w trakcie pracy, czując bóle porodowe, poszła do łazienki, gdzie po pewnym czasie urodziła dziecko. Będzińscy śledczy, pod nadzorem prokuratury, ustalają dokładny przebieg zdarzenia i okoliczności śmierci dziecka. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci było uduszenie. Najprawdopodobniej bezpośrednio po porodzie dziecko zostało przez kobietę zawinięte w foliowy worek – poinformowali policjanci.

Na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Będzinie zdecydował o aresztowaniu kobiety na trzy miesiące. Policjanci zaznaczyli, że kluczowym dla dalszego postępowania będzie teraz ustalenie poczytalności kobiety. Śledczy czekają też jeszcze na opinie biegłych.

Autor: gp / Źródło: TVN24 Katowice, PAP