Katowice

Areszt dla dostawcy dopalaczy. Przywoził je z Łodzi do sklepu w Częstochowie

Katowice

Aktualizacja:
Paweł Skalski | TVN 24 KatowiceDopalacze z Łodzi trafiały do Częstochowy

4 500 saszetek dopalaczy, urządzenia do zgrzewania i pakowania proszku, wagi i woreczki foliowe – funkcjonariusze z Częstochowy we współpracy z łódzką policją zatrzymali dwie osoby rozprowadzające dopalacze.

- Zarzuty narażenia życia i zdrowia wielu osób usłyszała 21-letnia częstochowianka, która w jednym ze sklepów w Częstochowie sprzedawała różnego rodzaju dopalacze – mówi Joanna Lazar z policji w Częstochowie.

Kobieta została objęta dozorem policyjnym. Towar dostarczany był do częstochowskich sklepów przez 29-letniego mieszkańca woj. łódzkiego. Mężczyzna został zatrzymany w wynajętym domu w Łodzi.

- On również usłyszał zarzut narażenia życia i zdrowia wielu osób - dodaje Lazar. W piątek sąd rejonowy w Częstochowie zdecydował zastosować wobec dostawcy areszt tymczasowy.

Jak szacują śledczy, wartość rynkowa przygotowanych do sprzedaży porcji dopalaczy to ok. 150 tys. złotych. Wartość zabezpieczonego suszu to ok. 300 tysięcy.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl

Autor: msin / Źródło: TVN 24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: KMP Częstochowa