Katowice

Katowice

Policjanci z Katowic zatrzymali lekarza podejrzanego o kradzież środków odurzających, które stosuje się przy znieczuleniach. Wśród nich była morfina. Anestezjolog przyznał się do winy, po czym trafił... na odwyk.

Nawet dwa lata więzienia może grozić 29-latkowi z Zabrza, który w środę rano na cmentarzu przy ulicy Wolności w Zabrzu, jadąc kosiarką spowodował kolizję ze skuterem. Wszystko podczas wykonywania prac porządkowych na terenie nekropolii. Mężczyzna był pijany.

Blisko 30 osób zostało w nocy ze środy na czwartek ewakuowanych z dwóch kamienic w Katowicach w związku z pogróżkami 33-letniego awanturnika, który chciał zdetonować butlę z gazem. Po kilku godzinach mężczyzna został zatrzymany, a lokatorzy wrócili do mieszkań.

O tym, że ulewa, jaka nawiedziła Zabrze w nocy z poniedziałku na wtorek, całkowicie podmyła ulicę Leszczynową, dotkliwie przekonał się kierowca mondeo i służby przez niego zaalarmowane. Asfalt bowiem zapadł się również pod policją i strażą pożarną. Drogę zamknięto do odwołania.

Miały być wymarzone wakacje, będą próby odzyskania pieniędzy. Klienci niewypłacalnego biura podróży OK Services Travel nie wykluczają złożenia doniesienia do prokuratury. Rozważają też pozew zbiorowy przeciwko Skarbowi Państwa. Na razie protestowali przed Urzędem Marszałkowskim w Katowicach.

Rano na trasie Katowice – Bielsko-Biała pociąg towarowy wypadł z szyn. Ruch kolejowy między Pszczyną a Czechowicami-Dziedzicami został wstrzymany na kilka godzin, teraz odbywa się jednym torem. Konsekwencje w postaci opóźnionych pociagów pasażerowie będą odczuwać nawet do póżnego wieczoru.

Paweł Cieślik, policjant z Katowic, wyruszył dziś w 580-kilometrową trasę z Tychów do Gdańska. Chce pokonać tę drogę na rowerze w 24 godziny. Za sportowym wyzwaniem stoi szczytny cel - zbiórka pieniędzy na rzecz hospicjum.

Kościół katolicki obchodzi dziś święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, które co roku gromadzi w Częstochowie tysiące wiernych. Jak podaje biuro prasowe Jasnej Góry, do sanktuarium maryjnego w ciągu minionych dwóch tygodni przybyło 55 pielgrzymkowych grup, w których z różnych stron Polski wędrowało ponad 75 tysięcy osób.

Grzyby, larwy w podściółce i ścisk w klatkach - tak według przedstawicieli Towarzystwa Ochrony Zwierząt wyglądała częstochowska hodowla królików, którą właśnie zlikwidowali. Planują donieść do prokuratury na właścicielkę. Ta zapewnia, że zwierzęta były przetrzymywane w dobrych warunkach.

W szpitalu w Ustroniu (woj. śląskie) trwa montaż paneli słonecznych produkujących energię elektryczną. Inwestycja ma zakończyć się w połowie września, kosztować ponad 2 mln zł i dawać ponad 50 megawatogodzin prądu rocznie.