Katowice

Katowice

- Przepraszam wszystkich za to, że wprowadziłam ich w błąd, ale jestem niewinna. Nie zabiłam Magdy - powiedziała Katarzyna W. w mowie końcowej w swoim procesie. O uniewinnienie kobiety wniósł wcześniej jej obrońca. Prokuratura chce dożywocia. Katarzyna W. jest oskarżona m.in. o morderstwo swojej 6-miesięcznej córki Magdy. Wyrok jutro o godz. 11:30.

Policjanci z Gliwic (woj. śląskie) przeprowadzili w ostatni sobotni wieczór wakacji zorganizowaną akcję o kryptonimie "dyskoteka". Chodziło w niej przede wszystkim o dokładne kontrole kierowców i ich samochodów.

Pięcioro funkcjonariuszy usłyszało dziś zarzut pobicia dziewięciu osób po czwartkowej bójce z przechodniami w Częstochowie. Wszyscy zostali już zawieszeni w czynnościach służbowych. Cała piątka została w sobotę przesłuchana przez prokuratora i wypuszczona do domów. Grozi im nawet do 8 lat więzienia.

Mój poprzednik nie poszedł na ugodę, więc sprawa skończyła się w sądzie. Teraz musimy wyłożyć jednorazowo milion złotych. Nie wiem z czego, ale zapłacimy. Chłopak do końca życia będzie na wózku inwalidzkim - mówi reporterowi TVN24 wójt gminy Poraj, na terenie którego doszło do tragicznego wypadku rowerzysty. W sumie, decyzją sądu, gmina ma mu wypłacić niemal milionowe odszkodowanie.

Miał być basen wypełniony kisielem, a w nim walczący nastolatkowie. Do wygrania "procenty". Zaproszenie na imprezę do jednego z katowickich klubów nie pozostawiało wątpliwości co do jej charakteru. - Impreza się nie odbędzie - deklarują teraz w rozmowie z tvn24.pl dyrektor klubu i organizator "Kąpieli w kiślu. Wielkiej bitwy szkół średnich".

Około południa policjanci zatrzymali 23-latka ze Świętochłowic, który 18 sierpnia brał udział w bójce na plaży w Gdyni - powiedział Waldemar Pric, zastępca komendanta policji w Świętochłowicach.

W Żorach k. Rybnika (woj. śląskie) od pierwszego stycznia 2014 roku komunikacja miejska będzie darmowa. Władze miasta podkreślają, że to dla nich stosunkowo niewielki wydatek. Czy pomysł się przyjmie?

Zespół Kaliber 44 oficjalnie ogłosił, że wraca do koncertowania i pracuje nad nową płytą, nazwaną roboczo "4:44". Nowy materiał jednego z najbardziej znanych polskich składów hip-hopowych powinien ukazać się w przyszłym roku.