Katowice

Katowice

Prokuratura Rejonowa Sosnowiec-Północ wszczęła postępowanie sprawdzające dotyczące zanieczyszczonej wody w czterech dzielnicach tego miasta. Mieszkańcy już od tygodnia nie mają w kranach wody pitnej. Winny jest osad z rur.

24-letni mieszkaniec Katowic usłyszał we wtorek po południu zarzut udziału w pobiciu meksykańskich marynarzy na gdyńskiej plaży. Policja będzie wnioskować o jego aresztowanie. To ósma osoba, której postawiono zarzuty w tej sprawie, sześciu podejrzanych aresztowano.

Pierwsza samodzielna próba kierowania samochodem dwóch małych katowiczan mogła skończyć się tragicznie. Rozbili się cudzym autem na drzewie. Na szczęście nic im się nie stało. Sprawą zajmie się sąd dla nieletnich.

Doda miała wypadek podczas koncertu dożynkowego w Mszanie (woj. śląskie). Mimo to, zagrała go do końca. Jak podaje jej fanpage, zdaniem lekarzy piosenkarka "nie powinna była pod żadnym względem kontynuować show po utracie przytomności".

W środę minie tydzień od wprowadzenia zakazu picia wody w czterech dzielnicach Sosnowca. Środa to też najbliższy możliwy termin jego odwołania. – Chcemy mieć pewność, że kiedy już zakaz cofniemy, to na dobre – mówi rzecznik śląskich wodociągów.

Ma 15 gondoli, 30 czteroosobowych kanap i jeździ 18 metrów nad ziemią. Chorzowska kolejka linowa ruszyła po 7 latach przerwy. Generalny remont "Elki" kosztował 33 mln złotych. W niedzielę, z okazji uroczystego otwarcia, goście Parku Śląskiego mogli się nią przejechać za darmo.

Po liczących prawie 20 tys. mieszkańców Pawłowicach (woj. śląskie) od początku września całodniowy bilet autobusowy kosztuje złotówkę, a miesięczny 15 złotych. Jeszcze dalej idą władze sąsiednich Żor, które chcą wprowadzić darmową komunikację autobusową.

Tysiące zmodyfikowanych i sportowych samochodów w jednym miejscu, zawody na 1/4 mili i rywalizacja o tytuł tuningowego nr 1 w kraju. Na katowickim lotnisku Muchowiec wystartował Summer Cars Party 2013. Podczas dwóch dni motoryzacyjnego show można m.in. zobaczyć najdroższe auta świata i spotkać się z rajdowymi gwiazdami w strefie Dakar.