Katowice

Katowice

25 osób oskarżonych i setki tomów akt. Przed Sądem Okręgowym w Katowicach ruszył proces w sprawie korupcji w górnictwie. To największa tego typu sprawa, która znalazła finał w sądzie. Wśród oskarżonych są m.in. byli prezesi spółek węglowych i byli dyrektorzy kopalń.

- Nie żyje 37-policjant, który postrzelił się śmiertelnie w głowę w oddziale prewencji w Katowicach. To był doświadczony funkcjonariusz. W policji pracował od 17 lat. Miał żonę i jedno dziecko - informuje Tomasz Gogolin ze śląskiej policji.

Woda nadaje się do picia we wszystkich czterech dzielnicach Sosnowca - poinformował w czwartek rzecznik Górnoœśląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów Aleksander Maicher. Z powodu awarii wodociągu, woda nie nadawała się do celów spożywczych od 3 wrześœnia.

Prokuratura Rejonowa Sosnowiec-Północ wszczęła postępowanie sprawdzające dotyczące zanieczyszczonej wody w czterech dzielnicach tego miasta. Mieszkańcy już od tygodnia nie mają w kranach wody pitnej. Winny jest osad z rur.

24-letni mieszkaniec Katowic usłyszał we wtorek po południu zarzut udziału w pobiciu meksykańskich marynarzy na gdyńskiej plaży. Policja będzie wnioskować o jego aresztowanie. To ósma osoba, której postawiono zarzuty w tej sprawie, sześciu podejrzanych aresztowano.

Pierwsza samodzielna próba kierowania samochodem dwóch małych katowiczan mogła skończyć się tragicznie. Rozbili się cudzym autem na drzewie. Na szczęście nic im się nie stało. Sprawą zajmie się sąd dla nieletnich.

Doda miała wypadek podczas koncertu dożynkowego w Mszanie (woj. śląskie). Mimo to, zagrała go do końca. Jak podaje jej fanpage, zdaniem lekarzy piosenkarka "nie powinna była pod żadnym względem kontynuować show po utracie przytomności".