12-latek i 13-latek zjechali rowerami na przeciwny pas. Zderzyli się z motocyklistą. Mają złamane ręce

TVN24 | Katowice

Autor:
mag
Źródło:
TVN 24 Katowice
Młodzi rowerzyści zderzyli się z motocyklistąTVN 24 Katowice
wideo 2/2
TVN 24 KatowiceMłodzi rowerzyści zderzyli się z motocyklistą

Grupa młodych kolarzy miała trening. Byli z opiekunami. W pewnym momencie dwóch z nich w wieku 12 i 13 lat zjechało na przeciwny pas ruchu i zderzyło z motocyklistą. Rannych rowerzystów przetransportował do szpitala helikopter.

Do wypadku doszło dzisiaj około południa na mało ruchliwej drodze w okolicy miejscowości Zdów w powiecie zawierciańskim.

- Motocyklista zderzył się z rowerzystami - powiedział nam Grzegorz Nowak z Państwowej Straży Pożarnej.

Jak przekazał strażak, poszkodowani są dwaj rowerzyści w wieku 12 i 13 lat. Każdy doznał złamania otwartego ręki, starszy ma także złamany obojczyk. Byli przytomni. Zostali przetransportowani Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. .

Dlaczego zjechali na przeciwny pas?

Jak ustalili policjanci, ranni chłopcy należą do śląskiego związku kolarskiego. Podczas treningu jechali w czwórkę z dwoma opiekunami.

W pewnym momencie 12-latek i 13-latek zjechali na przeciwny pas ruchu prosto pod koła motocyklisty. Policja będzie wyjaśniać, co było przyczyną takiego manewru.

Opiekunowie kolarzy i motocyklista zostali przebadani alkomatem, wszyscy byli trzeźwi.

Droga była zablokowana przez kilka godzin.

Leży ona na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, jest często uczęszczana przez rowerzystów i w ostatnim czasie nie odnotowano tam żadnych zdarzeń drogowych.

Autor:mag

Źródło: TVN 24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: zawiercianskie.pl