Zdjęcia europosłów Platformy na szubienicach. Policja analizuje

TVN24

tvn24Zdjęcia europosłów Platformy Obywatelskiej zawisły na drewnianych szubienicach

Centrum Katowic. Manifestacja narodowców. Uczestnicy demonstracji na zdjęciach prezentują zdjęcia eurodeputowanych Platformy Obywatelskiej. Później powiesili je na drewnianych szubienicach. Policja analizuje, czy doszło do złamania prawa.

Plac Sejmu Śląskiego w Katowicach. W sobotę grupa narodowców zebrała się przed pomnikiem Wojciecha Korfantego. Zorganizowali tu zgromadzenie pod nazwą "Stop współczesnej Targowicy". Chcieli wyrazić sprzeciw wobec działaniom europosłów Platformy Obywatelskiej. Najpierw pokazali zdjęcia eurodeputowanych. Później zawiesili je na drewnianych szubienicach.

"Sprzeciwiamy się"

O co chodziło? - Wyrażenie sprzeciwu wobec pomówień przede wszystkim zachodnich demoliberałów i ich mediów przeciwko Polakom wyrażającym swoją dumę w trakcie Marszu Niepodległości, ale także sprzeciwiamy się tym europosłom z Platformy Obywatelskiej, którzy głosowali przeciwko Polsce w rezolucji w Parlamencie Europejskim - powiedział Jacek Lanuszny, prezes Ruchu Narodowego na Śląsku, cytowany przez portal katowice24.info.

"Policja sprawdza"

Zgromadzenie było zabezpieczane przez policję. Jak zapewniają funkcjonariusze jego przebieg był uważnie monitorowany. A w trakcie manifestacji nie doszło do sytuacji, w której policjanci musieliby interweniować. Teraz jednak funkcjonariusze sprawdzają, czy w trakcie zgromadzenia nie doszło do przestępstwa. Dlatego zabezpieczono między innymi zapisy z kamer monitoringu miejskiego.

- Analizujemy ten materiał. Będziemy starali się stwierdzić w jakim stopniu doszło do naruszenia prawa i czy do niego doszło. Analizujemy to pod kątem wyciągnięcia ewentualnych konsekwencji, ustalamy również tożsamość tych osób - poinformował nadkom. Tomasz Gogolin z biura prasowego śląskiej policji.

Do zdarzenia doszło w centrum Katowic:

Mapa Targeo

Autor: tam/gp / Źródło: katowice24.info, PAP, tvn24