Nie ma lokatora, jest pożar w jego mieszkaniu. Sąsiedzi: ktoś chodzi i podpala

TVN24

Pożar mieszkania w Suszcupless.pl
wideo 2/2

Z płonącego bloku ewakuowano 32 osoby. Ośmioro przewieziono do szpitala, w tym dwóch policjantów oraz dziecko. Jedna osoba trafiła na oddział oparzeniowy. To trzeci pożar w tym rejonie w krótkim czasie. Wójt: mieszkańcy boją się, że ktoś chodzi i podpala.

Pożar w bloku przy ul. Piaskowej w Suszcu pod Pszczyną wybuchł w niedzielę około 21.20.

- Byliśmy w domu. Żona zauważyła ogień. Wyszedłem na korytarz, otworzyłem drzwi sąsiada i buchnęło ogniem. Musieliśmy uciekać - opowiada Łukasz, mieszkaniec bloku.

- 25 osób wyszło z bloku przed naszym przyjazdem, ewakuowaliśmy pozostałe siedem. Osiem osób, w tym dwóch policjantów i małe dziecko wymagało przewiezienia do szpitala w celu przebadania. Jedna osoba trafiła na oddział oparzeniowy - mówi Mateusz Caputa z Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie.

Poszkodowani policjanci pomagali mieszkańcom wydostać się z bloku.

Na Kontakt 24 dostaliśmy informację, że poszkodowane dziecko ma 11 miesięcy. Z naszych informacji wynika, że ani policjantom, ani dziecku nic poważnego się nie stało.

"Ktoś chodzi i podpala"?

Płonęło mieszkanie na trzecim piętrze. - Mieszka w nim niewidomy mężczyzna, którego nie było na miejscu podczas pożaru - powiedział nam wójt gminy Suszec Marian Pawlas.

Jeden z mieszkańców, pan Zbigniew twierdzi, że może niewidomy mężczyzna "zostawił zapalonego papierosa". Jednak wójt obawia się czegoś gorszego.

To już trzeci pożar w tej okolicy. - Ludzie boją się, że ktoś chodzi i podpala mieszkania - mówi Pawlas.

Autor: mag / Źródło: TVN 24 Katowice