Tak jest

J. Kanthak, A. Szłapka, W. Orłowski

Gośćmi Andrzeja Morozowskiego byli: Jan Kanthak i Adam Szłapka, Witold Orłowski i Marek Tatała. Na koniec komentatorzy: Renata Grochal i Jarosław Wydra.

Spór o kształt komisji ds. pedofilii

PiS reaguje na propozycję fundacji wspomagających ofiary księży pedofili. Zaproponowały one powołanie komisji badającej przypadki pedofilii w Kościele. W odpowiedzi rząd zapowiedział powołanie komisji badającej przypadki pedofilii we wszystkich środowiskach. Część polityków opozycji zapewnia, że nie poprze pomysłu Prawa i Sprawiedliwości, tłumacząc, że komisja powołana przez PiS nie będzie rzetelna, ani niezależna. Opozycja mówi też, że szerokie badanie problemu pedofilii to zadanie dla organów ścigania, praca komisji powinna zaś dotyczyć wyłącznie wyjaśnienia przypadków ukrywania przestępstw seksualnych przez duchownych.

Kłopotliwy majątek premiera

Rodziny najważniejszych polityków, w tym pełnoletnie dzieci, będą musiały ujawnić swoje majątki - proponuje rząd. Swój projekt w tej sprawie ma także opozycja. Wszystko po prasowych doniesieniach, z których wynika, że premier Morawiecki kupił przed laty od Kościoła działkę wartą dziś miliony złotych, a następnie przepisał ją na żonę.