Na ratunek ukraińskim dzieciom

Superwizjer

Na ratunek ukraińskim dzieciom

Władimir Putin chciał zniszczyć wszystkie struktury niepodległego państwa, atakując Ukrainę. Jego celem i częścią zbrodniczego planu stały się także ukraińskie dzieci. Tysiące z nich zginęło lub odniosło rany od wybuchów rakiet albo z rąk najeźdźców, jednak wiele więcej z nich znalazło się pod rosyjską okupacją. Organizacja Save Ukraine próbuje je ratować i sprowadzać do domu. Ukraińskie matki, które od miesięcy nie widziały swoich dzieci, wjeżdżają na terytorium wroga, aby je odnaleźć. Jak wygląda ta dramatyczna, pełna skrajnych emocji podróż? Co spotyka kobiety, które walczą o to, co dla nich najcenniejsze, czyli o własne rodziny? O tym w reportażu "Na ratunek ukraińskim dzieciom" w "Superwizjerze".

Opis programu

Program tworzy zespół czołowych dziennikarzy śledczych. Zajmują się tropieniem nieprawidłowości w życiu publicznym, pokazują korupcję władzy, błędy wymiaru sprawiedliwości, skandale w policji, afery gospodarcze. Przez lata trwania programu redakcja "Superwizjera" otrzymała kilkadziesiąt nagród branżowych na konkurach takich jak Festiwal Sztuki Faktu, Camera Obscura czy Watergate Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Oprócz tego od 2002 roku "Superwizjer" ma na koncie ponad 30 nominacji do nagrody Grand Press.

 

Odcinki programu "Superwizjer" można oglądać w każdą sobotę o godzinie 20.00 w TVN24. Wszytskie materiały - także premierowo - są też dostępne w TVN24 GO.