Mafia tarnowska

Superwizjer

Mafia tarnowska

Organizacje mafijne najpierw opanowują świat przestępczy, potem wchodzą w sferę publiczną i szukają kontaktów w świecie polityki. Przypadek Waldemara Jasińskiego, to tego kolejny, bulwersujący przykład. Ten znany tarnowski społecznik i działacz charytatywny to według ustaleń reportera "Superwizjera" niebezpieczny, wielokrotnie karany bandyta. Był członkiem brutalnego gangu i został skazany za udział w egzekucji, do której doszło 25 lat temu w Nowym Sączu. Mimo długiego wyroku gangster wychodzi po zaledwie kilkuletniej odsiadce. Od chwili wyjścia z więzienia obraca milionami, udziela pożyczek i przejmuje kolejne majątki. Jest znajomym policjantów, prokuratorów i polityków. Jak działa Waldemar Jasiński pseudonim "Góral"? Jaką wiedzą na jego temat dysponuje prokuratura? O tym w reportażu Bertolda Kittela "Mafia tarnowska".

Opis programu

Program tworzy zespół czołowych dziennikarzy śledczych. Zajmują się tropieniem nieprawidłowości w życiu publicznym, pokazują korupcję władzy, błędy wymiaru sprawiedliwości, skandale w policji, afery gospodarcze. Przez lata trwania programu redakcja "Superwizjera" otrzymała kilkadziesiąt nagród branżowych na konkurach takich jak Festiwal Sztuki Faktu, Camera Obscura czy Watergate Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Oprócz tego od 2002 roku "Superwizjer" ma na koncie ponad 30 nominacji do nagrody Grand Press.

 

Odcinki programu "Superwizjer" można oglądać w każdą sobotę o godzinie 20.00 w TVN24. Wszytskie materiały - także premierowo - są też dostępne w TVN24 GO.