Ks. prof. Andrzej Szostek: wstydziliśmy się ksenofobii i egoizmu, teraz robi się cnotę z wrogości w stosunku do innych

Monika Olejnik. Otwarcie

Ks. prof. Andrzej Szostek: wstydziliśmy się ksenofobii i egoizmu, teraz robi się cnotę z wrogości w stosunku do innych

Czy kiedykolwiek żałował, że został księdzem i nie założył rodziny? Jakie grzechy Polacy popełniają najczęściej? I dlaczego tak mało jest w nas empatii wobec drugiego człowieka? Między innymi na te pytania odpowiada kolejny gość programu "Monika Olejnik. Otwarcie" ks. prof. Andrzej Szostek. Filozof, etyk, były rektor KUL i uczeń Jana Pawła II tłumaczy też, dlaczego Karol Wojtyła przez lata tolerował w swoim otoczeniu ks. Marciala Degollado, założyciela Legionu Chrystusa, który okazał się wieloletnim pedofilem.

 

Sięgniemy też po kolejne książki z wirtualnej biblioteki Moniki - tym razem będzie to biografia Leszka Kołakowskiego pióra Zbigniewa Mentzla, a ks. Szostek opowie o swoim ulubionym eseju słynnego filozofa "Jezus ośmieszony" oraz powieści "Biedni ludzie" Fiodora Dostojewskiego.

 

W części #TalentAktywność to #przyszłość odwiedzimy wyjątkowe Muzeum Sztuki w Łodzi i wspólnie zwiedzimy wystawę "Awangardowe Muzeum" z pracami m.in. Pieta Mondriana i Pabla Picassa.

Opis programu

Razem z jedną z najlepszych dziennikarek w Polsce otwieramy drzwi do świata kultury, nauki i sportu. W każdym odcinku Monika Olejnik zabierze Państwa na spotkanie z wyjątkową postacią. Ze swoimi gośćmi porozmawia nie tylko o ich pracy i dokonaniach, zapyta też o inspiracje, drogę na szczyt, nie zabraknie anegdot z życia osobistego - zarówno gości, jak i samej prowadzącej. Wspólnie przedstawią wyjątkowe rekomendacje książkowe. W każdym programie, oprócz części #Rozmowa i #MonikaKsiążkiMuzyka, pojawi się także felieton "#TalentAktywność to #przyszłość" - opowieść o ludziach pełnych pasji, młodych talentach w różnych dziedzinach. 

 

"Monika Olejnik: Otwarcie" - nowy odcinek co dwa tygodnie, zawsze w piątek, tylko w TVN24 GO.

 

Monika Olejnik to zdobywczyni najważniejszych nagród dziennikarskich, m.in. Wiktora i Super Wiktora, Niptela, Telekamery, Złotego Mikrofonu i Tęczowego Lauru za tolerancję. Dziennikarz Roku 1998 w konkursie Grand Press. Otrzymała I nagrodę im. Bolesława Prusa za konsekwencję w dążeniu do poznania prawdy w każdych okolicznościach. Kobieta Roku "Twojego Stylu". Laureatka plebiscytu MediaTory w kategorii AuTORytet. Od początku istnienia w TVN, a następnie w TVN24 prowadzi program "Kropka nad i". Zagrała też w filmach (role, o których mówi "wielce daleko-planowe") u reżyserów: Piotra Łazarkiewicza, Juliusza Machulskiego, Aleksandra Pietrzaka oraz w spektaklu teatralnym "Inni ludzie" w reżyserii Grzegorza Jarzyny.

22.10.2021
Data premiery: 2021