Krzysztof Gawkowski

Kropka nad i 

Krzysztof Gawkowski

Wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski w programie "Kropka nad i" po szczycie w Waszyngtonie wskazał, że "Ukraina powinna wiedzieć, że jest dla niej ścieżka do NATO i w Polsce ma najwierniejszego sojusznika, który chce zaprowadzić ją do Sojuszu Północnoatlantyckiego". Powtórzył, że Polska jest dzisiaj na wojnie hybrydowej z Rosją w obszarze cyberprzestrzeni. - Musimy o tym mówić i być na to gotowi. (...) Rosja upatruje dzisiaj w Polsce państwo na linii frontowej, jako część logistycznego wsparcia dla Ukrainy. Dlatego rozwijamy swoje siły zbrojne, również w obszarze cyberprzestrzeni - dodał. Gawkowski zaznaczył, że "wysyłamy dzisiaj jasny sygnał: Polska nie boi się dzisiaj Rosji i stawia jej czoło". Ponadto odniósł się do wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy, który w Waszyngtonie w rozmowie z Telewizją Republika mówił, że w Polsce łamana jest konstytucja. - Majestat urzędu prezydenta zobowiązuje, żeby zostawiać politykę i prezentować rację stanu. Prezydent miesza rację stanu z racją polityczną - powiedział gość Moniki Olejnik.

Opis programu

Autorski program Moniki Olejnik, w którym dziennikarka przeprowadza wywiady z najważniejszymi postaciami polskiej sceny politycznej.  Wnikliwe pytania i gorące dyskusje – od poniedziałku do czwartku na antenie TVN24 o godz. 20.

 

"Kropka nad i" prowadząca:

Monika Olejnik - dziennikarka radiowa, telewizyjna i prasowa. Od lat przeprowadza wywiady z czołowymi postaciami polskiej sceny politycznej. W programie "Kropka nad i" przepytywała prezydentów, premierów, marszałków, hierarchów. Znana z wnikliwych, często niełatwych pytań.

 

"Kropka nad i" - gdzie obejrzeć?

Odcinki programu publicystycznego "Kropka nad i" obejrzysz online na platformie TVN24 GO.

 

Program z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami wzroku.