"Zdeterminowany dyktator z żołnierzami gotowymi do ataku". Ile Putin ma do stracenia?

Horyzont

"Zdeterminowany dyktator z żołnierzami gotowymi do ataku". Ile Putin ma do stracenia?

Czy Rosja zdecyduje się na inwazję Ukrainy? Czy akcja dyplomatyczna, jaka prowadzona jest od kilku dni, przyniesie pożądane efekty? – Kupiliśmy trochę czasu. Wydawało się przed Genewą, że już nic z tego nie wyjdzie. Amerykanie to wyraźnie sugerowali, że niczego się nie spodziewają – stwierdził w programie "Horyzont" Jerzy Haszczyński z "Rzeczpospolitej". Dodał, że Joe Biden "zdyscyplinował sojuszników zachodnich". – W stosunku do Rosji jest tylko jedna szkoła. Musi być jasne, jaka jest kara i za jakie przestępstwo. I musi być jasne, że jest ona nieuchronna – powiedział Sławomir Sierakowski z "Krytyki Politycznej". Goście Jacka Stawiskiego odnieśli się również do działań podejmowanych przez Władimira Putina. – Zachód nie chce ponosić wielkich kosztów tego ewentualnego konfliktu, a Putin jest gotowy na wielkie poświęcenie po to, żeby wywalczyć to, co chce: utrwalić imperium, wyznaczyć nowe granice świata i rozwalić naszą wspólnotę – mówił Haszczyński.

Opis programu

Jacek Stawiski z zaproszonymi ekspertami omawia najważniejsze światowe wydarzenia mijającego tygodnia. Program zobaczysz w każdą sobotę o godzinie 10 w TVN24 GO, a także - tego samego dnia - o godzinie 18:30 na antenie TVN24 BiS.

 

Horyzont – prowadzący

 

Jacek Stawiski – szef zespołu programów zagranicznych w TVN24 BiS. Jest komentatorem spraw międzynarodowych. Wcześniej pracował w BBC World Service w Londynie, był szefem informacji radia RMF. Interesuje się polityką międzynarodową, sprawami bezpieczeństwa a także historią najnowszą. Od wielu lat zaangażowany jest w dialog polsko-żydowski.