Wydanie z 27.11.2020

Fakty po Południu

Wydanie z 27.11.2020

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar krytycznie wypowiedział się w Senacie na temat ostatnich działań policji podczas demonstracji kobiet, o czym w „Faktach po Południu”. W piątkowym wydaniu także o rozmowie premiera Morawieckiego z kanclerz Niemiec Angelą Merkel na temat działań Polski w sprawie blokowania unijnego funduszu w związku z chęcią powiązania przez Wspólnotę wypłat z przestrzeganiem zasad praworządności oraz o nieopublikowanej, podpisanej przez prezydenta Dudę ustawie gwarantującej wzrost wynagrodzeń medyków. W drugiej części programu, podczas debaty online Uniwersytetu Jagiellońskiego, były szef Rady Europejskiej Donald Tusk mówił o konsekwencjach wygranej Joe Bidena w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Wydanie prowadziła Justyna Kosela.

Opis Programu

Popołudniowe podsumowanie dnia.

 

Fakty po Południu - opis programu

„Fakty po Południu” to pierwsze informacyjne podsumowanie dnia. W programie prezentowane są najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata, relacje na żywo reporterów TVN24, rozmowy, wywiady, prognoza pogody, sport, wiadomości ze świata kultury i biznesu.

 

Fakty po Południu - prowadzący

Anita Werner -dziennikarka związana ze stacją TVN24 od początku istnienia, czyli od 2001 roku. Pracowała jako reporterka, zrealizowała serię autorskich programów, w tym program „Dama Pik”, którego bohaterkami były wybitne kobiety ze świata polityki i kultury. Anita Werner jest laureatką trzech Wiktorów i dwukrotną finalistką plebiscytu „Dziennikarz Roku” miesięcznika „Press”. W 2019 została nagrodzona Złotą Telekamerą, która przyznawana jest trzykrotnym zdobywcom tej nagrody. Prowadzi „Fakty po Południu” i „Fakty po Faktach” na antenie TVN24 oraz główne wydanie „Faktów” TVN.

 

Piotr Marciniak - pracuje w TVN24 od początku istnienia kanału, czyli od 2001 roku. Wcześniej pracował w Radiu Zet, a jeszcze wcześniej - w radiowej Trójce. Obecnie jest prowadzącym  głównego wydania „Faktów”, a także „Faktów po południu” oraz „Faktów po Faktach” w TVN24. W TVN24 BiS jest gospodarzem autorskiego programu „Babilon”.

 

Diana Rudnik - karierę telewizyjną rozpoczęła w 1992 roku. Wcześniej pracowała między innymi w Telewizji Publicznej i Polsacie. W TVN24 prowadzi „Fakty w Południe”, „Fakty po Południu” oraz „Fakty po Faktach”. Prowadzi także weekendowe „Faktów” TVN.

 

Dagmara Kaczmarek-Szałkow - dziennikarka telewizyjna od lat związana ze stacją TVN24. Prowadzi również magazyn „Fakty w Południe”.

 

Fakty po Południu - gdzie obejrzeć?

„Fakty po Południu” można oglądać o codziennie na antenie TVN24 o 16:00 oraz na platformie TVN24 GO.